پخش لینک ویدیو، فیلم یا سریال از تلگرام روی تلویزیون

اگر فیلم، سریال یا ویدیوی دلخواهتان در کانال های تلگرامی وجود دارد و دوست دارید این محتوا را روی تلویزیون ببینید، شک نکنید که اینجا حرف های جدیدی خواهید شنید. ابتدا چند راه حل عمومی و قدیمی تر را مرور می کنیم و نحوه استفاده از آن ها را دقیق بررسی می کنیم و سپس یک راه جالب تر!

چطور محتوای تلگرام را روی تلویزیون پخش کنیم؟

بارها پیش آمده که یک فیلم، سریال یا ویدیو را در تلگرام و در واقع در گوشی موبایل خود دیده ام و دوست داشته ام که آن را روی صفحه بزرگ و با کیفیت تلویزیون ببینم. توضیح خواهم داد که چطور می توانیم محتوای تلگرام را روی تلویزیون پخش کنم.

پخش محتوای تلگرام با استفاده از اندروید باکس نت باکس (برای کاربران نت باکس)

اگر از اندروید باکس های نت باکس استفاده می کنید، راه حل خاص تری دارید. روی گوشی موبایل و در تلگرام، فیلم و سریال یا ویدیوی مورد نظرتان را برای یک بات تلگرام به نام «پخش محتوا از تلگرام روی تلویزیون | TVcast» ارسال (Forward) کنید. به این شکل از چپ به راست:

فوروارد کردن پست از تلگرام

با زدن روی نام «پخش محتوا از تلگرام روی تلویزیون | TVcast» این تصویر را می بینید:

پخش محتوا از تلگرام روی تلویزیون | TVcast
پخش محتوا از تلگرام روی تلویزیون | TVcast

سپس گزینه START را بزنید تا توضیحاتی در مورد بات به شما داده شود:

توضیحات بات TVCAST

همانطور که می بینید در پایین صفحه ویدیوی مورد نظرتان موجود است و با زدن دکمه ارسال در سمت راست، ویدیو وارد بات شده و حداکثر بعد از چند ثانیه یک لینک ساخته شده و برای شما ارسال خواهد شد. به این صورت که در تصویر می بینید:

لینک ساخته و ارسال شده توسط بات TVcast

اگر گوشی موبایلتان اندرویدی است یا روی لینک بزنید و سپس گزینه open را انتخاب کنید یا روی گزینه «پخش (مخصوص اندروید)» بزنید.

در این مرحله، این لینک به اپ موبایل نت باکس فرستاده می شود. اگر اپ موبایل نت باکس را روی موبایل خود نصب نکرده باشید وارد فرآیند نصب می شوید. اما اگر از قبل نصب کرده باشید، خیلی سریع این صفحه را خواهید دید:

لینک کپی شده در اپ موبایل نت باکس

با زدن دکمه «پخش روی نت باکس» شروع به جستجوی نت باکس می کند و با انتخاب نت باکس، محتوا روی تلویزیون پخش خواهد شد.

صفحه جستجوی نت باکس در اپ موبایل نت باکس

اگر گوشی موبایتان آیفون است گزینه «کپی کردن لینک(مخصوص آیفون)» را بزنید تا یک لینک برای کپی کردن به شما داده شود. البته با لینک اول هیچ فرقی ندارد! خلاصه که لینک را کپی کنید:) و آن را در گوگل کروم یا سافاری یا هر مرورگر دیگری که دارید وارد کنید. سپس گزینه پخش روی نت باکس را بزنید تا نت باکس را انتخاب کنید و محتوا را روی تلویزیون ببینید.

شاید به نظر پیچیده بیاید اما این مراحل کمتر از 20 ثانیه طول می کشد و در حین استفاده قطعا بسیار راحت خواهد بود.

نصب اپلیکیشن تلگرام روی تلویزیون (اگر تلویزیون هوشمند دارید)

اگر بتوانید اپلیکیشن تلگرام را روی تلویزیون نصب کنید کار خیلی ساده می شود (البته اگر خارج از ایران باشید! در ایران نیاز به برنامه های «اسمش را نیاور» دارید). البته همانطور که در تصویر زیر می بینید، تلگرام برای تلویزیون ها اپلیکیشن مخصوصی ندارد:

ورژن های دانلود تلرگرام

در بهترین حالت می توانیم نسخه مخصوص اندروید را روی تلویزیون هم نصب کنیم و البته نیازمند این است که تلویزیون اندرویدی باشد. اگر تلویزیون غیر اندرویدی دارید بهترین راه استفاده از اندروید باکس است. با وصل کردن اندروید باکس به تلویزیون خود، تجربه استفاده از تلویزیون اندرویدی را خواهید داشت. اما اگر از تلویزیون اندرویدی استفاده می کنید، تلگرام را نصب کنید و تمام! پیشنهاد: مطلب نحوه نصب تلگرام روی تلویزیون را بخوانید.

پخش محتوای تلگرام روی گوشی موبایل و میرور کردن تصویر موبایل روی تلویزیون (برای تلویزیون های هوشمند)

این راه حل محدود به استفاده از تلگرام نیست و به طور کلی می توان صفحه گوشی موبایل را کامل به تلویزیون منتقل کرد. البته در صورتی که تلویزیون هوشمند باشد یا اگر هوشمند نیست، با وصل کردن یک اندروید باکس آن را هوشمند کرده باشید. جزییات «نحوه هوشمند سازی تلویزیون» را در مجله نت باکس بخوانید.

اگر روی گوشی موبایل خود یک محتوا را در تلگرام پخش کنید و سپس گزینه اسکرین میرورینگ را بزنید، گوشی موبایل تصویر خود را با محیط به اشتراک می گذارد. حالا کافی است روی تلویزیون، برنامه مناسب برای دریافت تصویر موبایل را اجرا کنید تا ارتباط برقرار شود و کل تصویر موبایل را روی تلویزیون خود ببینید.

لینک مقاله پیشنهادی: میرور کردن صفحه‌ی گوشی موبایل روی تلویزیون | مجله نت‌باکس (netbox.info)

این روش با مشکلات زیادی هم همراه است. زیرا این فرآیند به هماهنگی و سازگاری بالایی بین موبایل، تلویزیون یا اندروید باکس و سیستم عامل های آن ها دارد. لذا پیشنهاد می کنم ابتدا روش های دیگری که در ادامه توضیح می دهم را بررسی کنید.

پخش محتوای تلگرام روی لپ تاپ و نمایش تصویر آن روی تلویزیون با استفاده از کابل HDMI (برای تلویزیون های هوشمند و غیر هوشمند)

این روش پیچیدگی بسیار کمی دارد و خیلی ساده روی لپ تاپ اپلیکیشن تلگرام را نصب کنید، وارد شوید و محتوای مورد نظر خود را روی لپ تاپ پخش کنید. حالا کافی است تصویر لپ تاپ را توسط یک کابل HDMI به تلویزیون منتقل کنید و هرچیزی که روی لپتاپ و تلگرام در حال پخش است را روی تلویزیون هم ببینید. با اینکه این روش ساده است اما پر هزینه است. یک لپ تاپ همیشه در اختیار تلویزیون است و استهلاک زیادی هم دارد.

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران

5.0

علی

12 خرداد 1403

فوق العاده است. واقعا ممنونم ازتون

پدرام رزمجو

باعث افتخاره که از این ویژگی استفاده می کنید. امیدوارم بازخورد و نظرتون رو در بلند مدت بهمون بگین که بهبودش بدیم.