حل مشکل عدم اتصال اندروید باکس به اینترنت

یکی از مشکلات بسیار شایع در زمان استفاده از اندروید باکس ها عدم اتصال به اینترنت است که می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. در این مقاله نگاهی به دلایل عدم اتصال اندروید باکس به اینترنت داریم و برای هر یک از مشکلات راه حل لازم را ارائه خواهیم کرد. توصیه ما این است که این راه حل‌ها را به ترتیب انجام دهید تا مشکل عدم اتصال به اینترنت را راحت‌تر تشخیص دهید و بتوانید آن را حل کنید.

عدم اتصال اندروید باکس به اینترنت به دلیل تنظیم نبودن ساعت و تاریخ

شایع ترین دلیلی که باعث عدم اتصال اندروید باکس به اینترنت می‌شود تنظیم نبودن ساعت و تاریخ در دستگاه اندروید باکس می باشد. در این حالت ممکن است اندروید باکس با موفقیت به شبکه وای فای یا LAN متصل شده باشد ولی در زمان جستجو یا استفاده از اپلیکیشن ها و سرویس ها اخطار عدم اتصال به اینترنت را دریافت کنید.

در این حالت با مراجعه به قسمت تنظیمات، ساعت و تاریخ دستگاه اندروید باکس خود را در حالت دستی قرار داده (تنظیم خودکار زمان و تاریخ را خاموش کنید) و به صورت دقیق تنظیم کنید تا مشکل عدم اتصال به اینترنت در اندروید باکس حل شود. البته بهتر است بعد از تنظیم زمان و تاریخ، مجددا حالت «تنظیم خودکار زمان و تاریخ» را روشن کنید تا مجبور به تنظیم مجدد نباشید.

تنظیمات تاریخ و ساعت روی اندروید باکس نت باکس
تنظیم زمان و تاریخ به صورت خودکار روی اندروید باکس
تنظیم تاریخ و ساعت اندروید باکس به صورت دستی
تنظیم تاریخ و زمان اندروید باکس

عدم اتصال به دلیل اختلال در اتصال بین مودم و اندروید باکس

گاهی اوقات شما همه کارها را به درستی انجام می‌دهید، ساعت و تاریخ دستگاهتان درست است، اتصال به تلویزیون هم بدون مشکل است و مودمتان هم به درستی کار می‌کند چون همزمان با گوشی در حال استفاده از آن هستید. ولی وقتی می‌خواهید با اندروید باکس به آن متصل شوید به مشکل میخورید. اینجاست که باید به چند نکته ریز اما ضروری دقت کنید.

اگر فاصله اندروید باکس با مودم یا روتر زیاد باشد یا مانعی مانند دیوار بین اندروید باکس و مودم وجود داشته باشد ممکن است اتصال به درستی برقرار نشود زیرا فاصله فیزیکی و وجود مانع بر روی قدرت امواج وایفای تاثیر زیادی دارد. معمولا فاصله ای بیشتر از 6 متر ممکن است مشکلاتی ایجاد کند، هرچند که قدرت مودم هم بسیار تاثیرگذار است.

برای شناسایی این که مشکل عدم اتصال اندروید باکس به اینترنت از این مورد است باید از ابزارهای تست وضعیت اینترنت استفاده کنید که نتیجه‌ای مانند تصویر زیر به شما نشان خواهند داد.

تست وضعیت اینترنت روی اندروید باکس

اگر می‌خواهید با جزییات بیشتر با روش‌های تست وضعیت اتصال به اینترنت و سنجش سرعت اینترنت آشنا شوید مقاله زیر را بخوانید:

مقاله پیشنهادی: تست سرعت اینترنت روی اندروید باکس

عدم برقراری صحیح اتصالات

از دلایلی که می‌تواند منجر به عدم اتصال اندروید باکس به اینترنت شود مشکل در اتصال کابل به دستگاه است. این مشکل زمانی ایجاد می‌شود که برای اتصال اینترنت به اندروید باکس به جای وایفای از کابل LAN استفاده کرده باشید. اتصال با LAN به دلیل استفاده از سیم معمولا کیفیت اینترنت بهتری را در اختیار شما خواهد گذاشت. 

در این حالت کافیست پورت های اتصال کابل LAN خود را بررسی کنید تا به طور صحیح در خروجی مودم و اندروید باکس قرار گرفته باشد و مطمئن شوید کابل هیچ گونه قطعی نداشته باشد.

مقاله مرتبط: راهنمای کامل وصل کردن اینترنت گوشی به اندروید باکس

وجود اختلال در سرویس اینترنت 

شرکت های مختلفی برای خرید سرویس اینترنت وجود دارند که به نسبت موقعیت جغرافیایی، نوع سرویسی که تهیه می کنیم، نوع استفاده ای که داریم و … یکی را انتخاب میکنیم. این شرکت‌ها که به آن‌ها ISP هم گفته می‌شود ممکن است به دلایل مختلف سرویس دهی نامناسبی داشته باشند و همین مساله روی استفاده ما از اینترنت تاثیر بگذارد.   

در این حالت می‌توانید با دستگاه‌های دیگری که در منزل دارید وضعیت اتصال مودم یا روتر خود به اینترنت را بررسی کنید. اگر در این دستگاه‌ها هم مشکل پابرجا بود بهتر است با شرکت ارائه‌دهنده‌ی سرویس اینترنتی خود تماس بگیرید و از آن‌ها کمک بگیرید.

مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری

اگر تمام موارد بالا را بررسی کنید و هیچ کدام دلیل عدم اتصال اندروید باکس به اینترنت نباشد، ممکن است مشکل سخت افزاری یا نرم‌افزاری در دستگاه شما وجود داشته باشد. در این حالت بهتر است با پشتیبانی شرکتی که اندروید باکستان را از آن خریده‌اید تماس بگیرید تا به شما کمک کنند.

برای حل مشکلات مربوط به اندروید باکس نت باکس همواره می توانید با کارشناسان نت باکس تماس حاصل فرمایید.

برای حل دیگر مشکلات خود می‌توانید مقاله جامع ما در مورد مشکلات اندروید باکس ها را مطالعه کنید.

سوالات متداول

دلیل عدم اتصال اندروید باکس به اینترنت چیست؟

عدم اتصال به اینترنت در اندروید باکس می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد که از میان آن‌ها می‌توان به تنظیم نبودن ساعت و تاریخ، مشکل در سیگنال وایفای و مشکل در اتصال LAN اشاره کرد.

برای حل مشکل عدم اتصال اندروید باکس به اینترنت چه کار می‌توان کرد؟

برای حل مشکل ابتدا باید دلیل متصل نشدن به اینترنت را مشخص کرد و سپس با توجه به آن کارهای لازم را انجام داد. برای آشنایی با دلایل عدم اتصال اندروید باکس به اینترنت این مقاله را بخوانید.

چرا با وجود وصل شدن به مودم اندروید باکس من به اینترنت وصل نمی‌شود؟

این اتفاق ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد. یکی از دلایل آن ممکن است تنظیم نبودن تاریخ و زمان اندروید باکس باشد.

ثبت دیدگاه

برای نمایش در صفحه اصلی و شاپ

دیدگاه کاربران

ازی محمدی

عیب بزرگی که دستگاه داره برای دیدن کارتون و فیلم ایرانی حتما باید عضو فیلیمو،نماوا،فیلم نت باشی

پدرام رزمجو

با سلام و احترام. در زمان استفاده از سرویس ها و اپلیکیشن هایی که مربوط به دیگر مجموعه ها هستند، قوانین هر مجموعه تعیین میکند که چه اپلیکیشنی میتواند رایگان و چه اپلیکیشنی میتواند شامل هزینه باشد. نت باکس به عنوان یک سخت افزار و یک سیستم عامل نمیتواند در این قوانین دخالتی داشته باشد. لذا موردی که فرمودین کاملا به مجموعه هایی که نام بردید مربوط است.

نادر

سلام برای من پیام آمده برای بروزرسانی ، ولی وقتی بروزرسانی میزنم پیام میاد که خطا در چک‌کردن ، لطفا اتصال شبکه را بررسی کنید ، در صورتی که اینترنت وصل هست .

پدرام رزمجو

با سلام و احترام. لطفا ابتدا تاریخ و ساعت دستگاه رو به صورت دستی تنظیم کنید و بعد بروزرسانی رو انجام بدید.

مطالب مشابه