راهنمای کامل وصل کردن اینترنت گوشی به اندروید باکس | هات اسپات گوشی روی اندرویدباکس

وصل کردن اینترنت گوشی به اندروید باکس

چگونه هات اسپات کنیم؟ دیر یا زود، بالاخره به راهنمای کامل وصل کردن اینترنت گوشی به اندروید باکس و تبدیل گوشی به مودم برای اندرودباکس نیاز پیدا خواهید کرد. این روزها بسیاری از افراد، هات اسپات کردن گوشی خود و به اشتراک گذاشتن اینترنت موبایل به اندروید باکس را به مودم‌های خانگی و اتصال Wi-Fi ترجیح می‌دهند. چرا؟

عموما اینترنت همراه اول، ایرانسل یا رایتل سرعت بیشتری نسبت به دیگر مودم‌های خانگی در اتصال به اینترنت از خود نشان می‌دهند. این می‌تواند یکی از دلایل روی آوردن افراد به وصل کردن اینترنت گوشی به اندروید باکس باشد.

وصل کردن اینترنت گوشی به اندروید باکس
وصل کردن اینترنت گوشی به اندروید باکس

دلیل دیگر آن استفاده گسترده و همیشگی از گوشی موبایل و فعال کردن بسته‌های اینترنت است. دیگر اینکه بسیاری از افراد به دلیل بسنده کردن اینترنت گوشی، نیازی به وای فای و خرید مودم جداگانه ندارند.

برای همین ما در این مقاله به راهنمای وصل کردن و هات اسپات کردن اینترنت گوشی روی اندروید باکس خواهیم پرداخت و تمام راه‌های ممکن برای اتصال اینترنت گوشی اندرویدی و iOS را به شما خواهیم گفت.

پیشنهاد می کنیم: برای آشنایی کامل با اندروید باکس و کاربردهای آن کلیک کنید.

چه زمانی می توان اینترنت گوشی را به اندروید باکس وصل کرد؟

اندروید باکس یک وسیله هوشمند ساز تلویزیون است که برای عملکرد صحیح باید به اینترنت وصل شود. منبع اینترنت اندروید باکس می‌تواند مودم یا اینترنت دستگاه‌های دیگر از جمله گوشی‌ موبایل باشد.

چنانچه می‌خواهید از امکانات اندروید باکس به طور کامل و بهینه استفاده کنید، منبع اینترنت شما بهتر است سرعت بالایی داشته باشد.

قابلیت هات استاپ HotSpot و tethering در گوشی همراه امکان وصل کردن اینترنت گوشی به اندروید باکس و دیگر دیوایس‌ها را از طریق امواج وای فای و اتصال با کابل فراهم کرده است.

فاصله وصل کردن اینترنت گوشی به اندروید باکس لمس کردن یک دکمه در گوشی است. اما اگر برای بار اول می‌خواهید این کار را کنید، بهتر است با فعالسازی و رمزگذاری روی اینترنت گوشی‌تان آشنا شوید.

در درجه اول برای اتصال اینترنت گوشی به اندروید باکس، باید تلفن همراه شما هوشمند باشد. این روزها تمام گوشی‌های اندرویدی و IOS سامسونگ، سونی، شیائومی، آیفون و … قابلیت انتقال اینترنت به اندروید باکس را دارند.

در ادامه روش‌های وصل کردن اینترنت گوشی به اندروید باکس و نحوه فعالسازی هات اسپات گوشی‌های اندرویدی و iOS را کامل خواهیم گفت.

روش فعالسازی و تنظیم هات اسپات گوشی های اندرویدی

فارغ از اینکه گوشی شما سونی، سامسونگ، هواوی، شیائومی و … باشد، نحوه فعال سازی هات اسپات گوشی‌های اندرویدی معمولا مانند هم است و تفاوت خیلی کمی با هم دارند. برای اتصال اینترنت گوشی اندرویدی به اندروید باکس کافی است مانند زیر عمل کنید.

به بخش تنظیمات settings گوشی اندرویدی خود بروید.

بخش “نقطه اتصال تلفن همراه و اتصال اینترنت” Mobile hotspot and tethering را پیدا کنید. این عبارت برای گوشی‌های مختلف مقداری متفاوت است. به عنوان مثال اگر گوشی شما سونی است در بخش تنظیمات گزینه “بیشتر” یا more را بزنید.

قسمت tethering & portable hotspot برای اشتراک‌گذاری اینترنت گوشی به اندروید باکس است. در گوشی‌های هواوی نیز باید از قسمت تنظیمات وارد بخش wireless & networks شوید سپس tethering & portable hotspot را انتخاب کنید.

فعالسازی هات اسپات در گوشی های اندرویدی
فعالسازی هات اسپات در گوشی های اندرویدی

نکته مهم: برای دسترسی سریع به بخش هات اسپات گوشی، بسته به زبان گوشی خود فارسی یا انگلیسی عبارت نقطه اتصال با hotspot را جستجو کنید. البته عموما تنظیمات مربوط به هات اسپات در بخش دسترسی‌های سریع (پایین کشیدن صفحه بالا گوشی) قرار دارد.

برای وصل کردن اینترنت گوشی به اندروید باکس باید این بخش را به حالت روشن یا ON در بیاورید.

در گام بعدی حتما نام شبکه اینترنت گوشی خود و رمز حداقل 8 رقمی برای آن وارد کنید. رمز برای این است که در صورت روشن بودن هات اسپات گوشی موبایل شما، اگر رمزگذاری نشده باشد، تمام دیوایس‌های اطراف می‌توانند به آن وصل شوند و در نتیجه حجم اینترنت شما خیلی زود تمام خواهد شد.

دسترسی سریع به اینترنت و هات اسپات گوشی سامسونگ
دسترسی سریع به اینترنت و هات اسپات گوشی سامسونگ

تغییر اینترنت سیم کارت در گوشی های دو سیم کارته

برخی از مدل های جدید گوشی های اندرویدی مجهز به دو سیم کارت هستند. برای اینکه مصرف داده  حجم اینترنت خود را به درستی ست کنید، باید از بخش “مدیریت سیم کارت‌ها” یا SIMcards manager در قسمت داده تلفن همراه یا mobile data سیم کارتی که برای وصل کردن اینترنت گوشی به اندروید باکس مد نظرتان است را انتخاب کنید.

فعال کردن نت در گوشی دو سیم کارته
فعال کردن نت در گوشی دو سیم کارته

از آنجایی که در مدل‌های گوشی آیفون دو سیم کارته عملا امکان استفاده از سیم کارت دوم تحت عنوان سیم کارت مجازی یا ESIM در ایران وجود ندارد، تنظیمات مصرف اینترنت روی سیم کارت موجود شما ست خواهد بود. فقط شاید نیاز باشد که اپراتور سیم کارت خود را در هنگام فعالسازی هات اسپات گوشی آیفون وارد کنید.

برای وصل کردن اینترنت گوشی به اندروید باکس از گوشی آیفون، در بخش PERSONAL HOTSPOT، گزینه APN را انتخاب کنید. سپس بسته به نوع اپراتور سیم کارت خود، یکی از گزینه‌های زیر را وارد کنید.

 • برای سیم کارت ایرانسل: mtnirancell
 • برای سیم کارت رایتل: rightel
 • برای سیم کارت همراه اول: mcinet

روش فعالسازی و تنظیم هات اسپات گوشی های آیفون

فعال کردن هات اسپات در گوشی‌های با سیستم عامل iOS نیز ممکن است فقط پروسه آن مقداری متفاوت است. برای روشن کردن هات اسپات آیفون و وصل کردن اینترنت گوشی به اندروید باکس به ترتیب مراحل زیر را طی کنید:

 • وارد بخش تنظیمات Settings شوید
 • گزینه Cellular را انتخاب کنید
 • قسمت Personal Hotspot را فعال کنید

برای ایجاد امنیت و محدودیت در مصرف بسته اینترنت خود، روی اتصال هات اسپات، رمزگذاری کنید

نکته: گوشی‌های آیفون و برخی از برندهای دیگر به گونه‌ای هستند که اگر مدت زمان طولانی بگذرد و هیچ دیوایسی به اینترنت گوشی وصل نشود، به طور خودکار هات اسپات خاموش خواهد شد. این در راستای حفظ سلامت باتری و عملکرد گوشی است. برای همین شاید نیاز باشد دوباره آن را روشن کنید.

Maximize compatibility در گوشی های آیفون

در گوشی‌های جدید آیفون سری 13 به بالا، برای وصل کردن اینترنت گوشی به اندروید باکس و دیگر دیوایس‌ها باید حتما تیک maximize compatibility را از قبل فعال کرده باشید. فعال کردن این بخش یکبار برای همیشه کافی است. چرا که گوشی موبایل بعد از خریداری و فعالسازی، به طور پیش‌فرض این قسمت را غیرفعال کرده است.

مانند عکس تیک بخش Maximize Compatibility را بزنید و حتما تا وصل شدن اندروید باکس به اینترنت گوشی در این صفحه بمانید. چرا که در صورت ترک این صفحه، اندروید باکس قادر به شناسایی گوشی شما نخواهد بود.

این مسئله به امنیت خاص گوشی‌های آیفون برمی‌گردد. بعد از این‌که اندروید باکس به اینترنت هات اسپات گوشی آیفون شما وصل شد، می‌توانید از این بخش خارج شوید.

هات اسپات گوشی آیفون به اندروید باکس
هات اسپات گوشی آیفون به اندروید باکس

نحوه اتصال اندروید باکس به اینترنت گوشی همراه

تا به اینجا شما توانستید اینترنت گوشی موبایل خود را فعال کنید. بخش دیگر وصل کردن اینترنت گوشی به اندروید باکس به تنظیمات و کار روی اندروید باکس برمی‌گردد.

 • بدین منظور در گام اول، وای فای اندروید باکس را روشن کنید. برای روشن کردن وای فای در اندروید باکس نت باکس به بخش تنظیمات دستگاه بروید.
تنظیمات نت باکس
تنظیمات نت باکس
 • در پایین حساب کاربری شما، بخشی تحت عنوان “مدیریت شبکه و تنظیمات اینترنت” وجود دارد. با کلیک روی این بخش به دستگاه‌هایی که امکان اتصال اینترنت به آن‌ها وجود دارد برای شما لیست خواهد شد.
بخش مربوط به مدیریت شبکه و تنظیمات اینترنت
بخش مربوط به مدیریت شبکه و تنظیمات اینترنت
 • در کنار این با انتخاب تنظیمات وارد بخشی خواهید شد که شبکه و اینترنت، بلوتوث، گوگل و سایر حساب‌ها و غیره قرار دارند. در اینجا نیز امکان فعالسازی و وصل کردن اینترنت گوشی به اندروید باکس وجود دارد.
 • از داخل لیست نام وای فای هات اسپات گوشی که عموما به حالت پیش‌فرض نام مدل گوشی است را انتخاب کنید. اگر از قبل هات اسپات گوشی خود را رمزگذاری کرده باشید، در قدم بعدی باید رمز را وارد کنید.
پیدا کردن نام هات اسپات گوشی
پیدا کردن نام هات اسپات گوشی
 • بعد از وارد کردن رمز، دکمه ok کنترل نت باکس را فشار دهید. اگر از قبل برای هات اسپات خود رمزگذاری نکرده باشید با زدن گزینه اتصال، به اینترنت گوشی وصل خواهید شد. (برای انتخاب از میان کیبورد، از دکمه‌های بالا، پایین، چپ، راست و ok کنترل استفاده کنید).
وارد کردن رمز و انتخاب "بعدی" از روی کیبورد
وارد کردن رمز و انتخاب “بعدی” از روی کیبورد
 • پیام اتصال موفقیت آمیز اندروید باکس به اینترنت گوشی را در این بخش خواهید دید.

و کار شما در وصل کردن اینترنت گوشی به اندروید باکس دقیقا همین جا به اتمام می‌رسد.

مزایای استفاده از هات اسپات گوشی برای اندروید باکس

عملکرد تمامی اندروید باکس‌ها وابسته به اینترنت است. برای اینکه بتوانید از تمام سرویس‌های اندروید باکس بهره ببرید، باید آن را به یک شبکه وای فای وصل کنید. این اتصال می‌تواند مودم و یا هات اسپات اینترنت گوشی همراه خودتان باشد.

وصل کردن اینترنت گوشی به اندروید باکس چند مزیت به همراه دارد. اول اینکه بهترین و آسان‌ترین راه برای کسانی است که تا به حال مودم تهیه نکرده‌اند و به هردلیل قصد خرید آن را ندارند.

در اغلب مواقع سرعت اینترنت گوشی همراه بیشتر از وای فای مودم است.

می‌توانید بسته‌های با حجم بالا تهیه کنید که صرفه اقتصادی بیشتری دارد و در عین حال به طور دلخواه نیز به تماشای محتوا روی تلویزیون بپردازید.

اتصال اندروید باکس به اینترنت تلفن همراه راحت است و در حالت معمول تنها با روشن کردن دو بخش (یکی در گوشی و دیگری روی اندروید باکس) اتصال برقرار خواهد شد.

چه دستگاه‌ هایی می توانند به هات اسپات گوشی وصل شوند؟

علاوه بر اندروید باکس، هر دیوایس دیگر با قابلیت اتصال به وای فای و داشتن دکمه فعالسازی Wi-Fi از جمله لپتاپ، کامپیوتر، دیگر تلفن‌های همراه، موزیک پلیر و … نیز می‌توانند به هات اسپات وصل شوند.

سوالات متداول

آیا هات اسپات گوشی روی اندروید باکس رایگان است؟

خیر بسته به میزان مصرف شما، از بسته اینترنت کم خواهد شد اما میزان کم شدن مانند کار کردن با خود گوشی همراه است.

اتصال اندروید باکس به مودم بهتر است یا هات اسپات اینترنت گوشی؟

در حالت معمول ما اتصال به وای فای پرسرعت مودم را توصیه می‌کنیم.

آیا نت باکس از اتصال به اینترنت گوشی همراه پشتیبانی می‌کند؟

بله

امکان اتصال اندروید باکس به اینترنت از طریق بلوتوث نیز ممکن است؟

بله اما پهنای باند اتصال با بلوتوث بسیار کم است و برای اندورید باکس که عملا یک وسیله برای تماشای محتوای ویدیویی است روش مناسبی نیست.

آیا هات اسپات کردن موبایل به اندروید باکس برای گوشی ضرر دارد؟

در حالت کلی بله، اما با ایجاد محدودیت در استفاده همزمان از گوشی موبایل و قطع کردن هات اسپات در مواقع غیر ضروری می‌توانید تاثیرات جانبی را به حداقل برسانید.

برای فعال کردن هات اسپات موبایل به اندروید باکس به چه چیزی نیاز داریم؟

برای وصل کردن اینترنت گوشی به اندروید باکس به گوشی هوشمند و بسته فعال اینترنت نیاز دارید.

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران

مهدی زارع

31 خرداد 1402

سلام میخواستم ببینم دستگاه نت باکسم بلوتوث داره یا نه؟؟

NahidRouzmeh

سلام وقت بخیر دستگاه مدل شاین بلوتوث دارد

امید

18 بهمن 1401

چرا وقتی فبلتر شکن روشنه و گوشی رو متصل می کنیم به اندروید باکس فیلتر شکن روی اندروید باکس کار نمی کنه؟

پدرام رزمجو

با سلام و احترام. نحوه اتصال رو توضیح بدین لطفا.. منظورتون از اتصال گوشی به اندروید باکس چیه؟

Elias

14 بهمن 1401

Excellent