چگونه گوشی موبایل را به تلویزیون متصل کنیم ؟ + راهنمای کامل

برای اتصال گوشی به تلویزیون روش‌های مختلفی وجود دارند. بسته به اینکه هدف شما از اتصال گوشی به تلویزیون چه باشد و تلویزیون شما هوشمند باشد یا نه روش‌های مختلفی برای این کار وجود دارد که در این مقاله به طور کامل این روش‌ها را به شما آموزش خواهیم داد.

چگونه می‌توانیم گوشی را به تلویزیون متصل کنیم؟

روش‌های مختلفی برای اتصال گوشی به تلویزیون وجود دارد و با توجه به این که هدف شما از وصل‌کردن گوشی به تلویزیون چیست، راه‌های گوناگونی برای انجام این کار وجود دارد. در ادامه با روش‌های مختلفی که می‌توانید با آن‌ها گوشی را به تلویزیون متصل کنید آشنا خواهیم شد.

اتصال گوشی به تلویزیون برای انتقال فایل

اگر می‌خواهید فایلی را از گوشی به تلویزیون انتقال دهید باید به نحوی بین این دو دستگاه ارتباط برقرار کنید. بسته به اینکه تلویزیون شما چه قابلیت‌های داشته باشد این ارتباط می‌تواند با کابل یا بدون کابل انجام شود که در ادامه بیشتر در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

انتقال فایل با کابل USB

برای انتقال فایل از گوشی به تلویزیون از طریق کابل نیاز است گوشی را به پورت USB تلویزیون متصل کنید. چون وقتی گوشی را از طریق USB به تلویزیون متصل کنید تلویزیون آن را همانند یک وسیله برای ذخیره اطلاعات مثل کارت حافظه خواهد شناخت و اینگونه می‌توانید اطلاعات را بین دو دستگاه انتقال بدهید.

از آنجایی که کابل‌های شارژ گوشی‌های امروزی معمولا با پورت USB به آداپتور خود وصل می‌شوند، برای اتصال گوشی به تلویزیون می‌توانید از همان کابل شارژ استفاده کنید.

نکته: اگر کابل شارژ گوشی شما با سری USB به آداپتور وصل نمی‌شود برای این کار نیاز به خرید یک کابل جدا که یک سر آن USB و سر دیگر آن با گوشی شما سازگار باشد نیاز خواهید داشت.

نکته‌ی دیگری که برای اتصال سیمی گوشی با تلویزیون برای انتقال فایل باید در نظر بگیرید این است که تلویزیون شما باید هم ورودی USB و هم قابلیت خواندن فایل از گوشی را داشته باشد.

 

انتقال فایل بدون کابل

برای اتصال بدون کابل گوشی به تلویزیون برای انتقال فایل اولین چیزی که باید حتما داشته باشید این است که تلویزیون شما هوشمند باشد و قابلیت نصب اپلیکیشن را داشته باشد. 

اتصال گوشی به تلویزیون - انتقال فایل بدون کابل

در صورتی که تلویزیون شما هوشمند نیست می‌توانید با داشتن یک اندروید باکس با قیمت بسیار پایین‌تر و اتصال آن به تلویزیون فعلی خود آن را هوشمند کنید.

حال با داشتن یک تلویزیون هوشمند یا یک اندروید باکس می‌توانید می‌توانید با نصب برخی از اپلیکیشن‌ها روی تلویزیون و گوشی خود به صورت همزمان فایل‌ها را بدون استفاد از کابل بین گوشی و تلویزیون خود انتقال دهید.

برای آشنایی کامل با این روش و مراحل انتقال فایل بین گوشی و تلویزیون بدون کابل این مقاله را بخوانید:

انتقال فایل از گوشی به تلویزیون و اندروید باکس

اتصال گوشی به تلویزیون برای پخش فیلم و میرورینگ صفحه‌ی گوشی

یکی دیگر از کاربردهای اتصال گوشی به تلویزیون می‌تواند پخش مستقیم فیلم از گوشی به تلویزیون یا به اصطلاح کست و میرور کردن صفحه‌ی گوشی در تلویزیون باشد.

میرور کردن صفحه‌ی گوشی موبایل یعنی منعکس کردن و پخش مستقیم محتویات صفحه‌ی آن در تلویزیون. 

همانند انتقال فایل از گوشی به تلویزیون این کار را هم می‌توان با کابل یا بدون کابل انجام داد که در ادامه در مورد هر کدام صحبت می‌کنیم.

اتصال گوشی به تلویزیون برای پخش فیلم و میرورینگ

پخش فیلم از گوشی در تلویزیون با کابل HDMI

برای اتصال گوشی به تلویزیون برای پخش فیلم و میرورینگ بوسیله‌ی کابل نیاز به کابلی خواهید داشت که از طرفی به پورت گوشی شما و از طرف دیگر به پورت HDMI تلویزیون متصل شود. 

اگر کابل شارژ گوشی شما سری USB داشته باشد می‌توانید با خرید یک تبدیل USB به HDMI خود را از کابل‌های دیگر بی‌نیاز کنید.

نکته: یک نکته‌ی مهم که در این روش باید در نظر بگیرید این است که هم گوشی شما و هم تلویزیون شما باید از فناوری MHL پشتیبانی کند تا بتوانید این کار را با موفقیت انجام دهید. 

 

میرور کردن گوشی روی تلویزیون

یکی از مهم‌ترین کاربردهای اتصال گوشی به تلویزیون میرور کردن گوشی روی تلویزیون است. تلویزیون‌های هوشمند کنونی و گوشی‌های جدید این امکان را به شما می‌دهند که بدون نیاز به هیچ ابزار اضافی مانند کابل صفحه‌ی گوشی را روی تلویزیون میرور کنید و روی تلویزیون از محتوای آن استفاده کنید.

میرور صفحه گوشی روی تلویزیون

در این روش می‌توانید با استفاده از نرم‌افزارهایی مانند Miracast به راحتی صفحه‌ی موبایل را روی تلویزیون میرور کنید.

برای آشنایی کامل با میرور کردن صفحه گوشی روی تلویزیون این مقاله را بخوانید:

میرور کردن صفحه‌ی گوشی موبایل روی تلویزیون

اگر هم گوشی شما از نوع آیفون است و می‌خواهید آن را روی تلویزیون میرور کنید احتمالا با Airplay آشنا هستید. برای آشنایی کامل با این روش هم می‌توانید این مقاله را بخوانید:

اسکرین میرورینگ آیفون و آیپد روی تلویزیون و اندروید باکس

اتصال گوشی به تلویزیون برای استفاده از اینترنت هات اسپات

آخرین کاربردی که اتصال گوشی به تلویزیون می‌تواند داشته باشد استفاده از اینترنت است. تلویزیون‌های هوشمند امروزی می‌توانند به اینترنت متصل شوند و از آن استفاده کنند. به همین خاطر یکی از منابع استفاده از اینترنت برای تلویزیون می‌تواند اینترنت سیم‌کارت گوشی باشد.

اتصال گوشی به تلویزیون - اتصال به هات اسپات گوشی

دیتای موبایل معمولا سرعت بالاتری از اینترنت خانگی دارد و همین می‌تواند دلیلی برای استفاده از آن روی تلویزیون باشد.

برای اتصال تلویزیون به اینترنت گوشی لازم است که قابلیت هات اسپات را روی گوشی خود فعال کنید و سپس در بخش تنظیمات اتصال به اینترنت تلویزیون گوشی خود را انتخاب کنید.

اگر هم تلویزیونتان هوشمند نیست و می‌خواهید آن را به اینترنت متصل کنید کافی است یک اندروید باکس بخرید و به آن متصل کنید.

حال برای آشنایی بیشتر با روش‌های اتصال اندروید باکس به هات اسپات گوشی می‌توانید راهنمای کامل زیر را بخوانید:

راهنمای کامل وصل کردن اینترنت گوشی به اندروید باکس

جمع بندی

در این مقاله با روش‌های مختلف اتصال گوشی به تلویزیون آشنا شدیم. با توجه به هدفی که از اتصال گوشی به اینترنت ممکن است داشته باشید روش‌های مختلفی برای این کار وجود دارند که با جزییات بیشتر با این روش‌ها آشنا شدیم.

سوالات متداول

چگونه می توان گوشی را به تلویزیون وصل کرد؟

برای اتصال گوشی به تلویزیون روش‌های مختلفی وجود دارد که بسته به اینکه هدف شما از اتصال باشد و تلویزیون شما چه امکاناتی داشته باشد می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. مثلا یکی از روش‌های متداول میرور کردن صفحه‌ی گوشی روی تلویزیون بدون استفاده از کابل است. برای آشنایی کامل با تمام این روش‌ها این مقاله را بخوانید.

چگونه گوشی را بدون کابل به تلویزیون وصل کنیم؟

اگر تلویزیون شما هوشمند باشد می‌توانید گوشی خود را به راحتی روی آن میرور کنید. اگر تلویزیون شما هوشمند نیست با اتصال یک اندروید باکس به آن می‌توانید آن را هوشمند کنید و سپس این کار را انجام دهید. برای آشنایی بیشتر با این روش این مقاله را بخوانید.

چگونه آیفون را به تلویزیون وصل کنیم؟

برای اتصال بدون کابل آیفون به تلویزیون باید تلویزیون شما از استاندارد Airplay پشتیبانی کند. در غیر اینصورت با اندروید باکس نت باکس که به صورت پیش‌فرض از این استاندارد پشتیبانی می‌کند می‌توانید آیفون را روی تلویزیون میرور کنید.

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران

Yousefshakibaye

24 مهر 1402

سلام مثل همیشه کارتون عالی دمتون گرم لذت بردم