چطور سریال افعی تهران را روی تلویزیون ببینیم؟

مثل اینکه آخر شب شده و احتمالا از سرکار برگشتید و هوس کردید که همراه خانواده یا اصلا در خَلوتتان تلویزیون ببینید ولی هنوز نمی دانید چطور این سریال جدیدی که از شبکه نمایش خانگی منتشر شده را روی تلویزیون تماشا کنید. میدانم.‌ الان میگویم باید چکار کنیم. اما اگر دوست داشتید قبل از اینکه از طریق “فهرست مطالب” بروید سر اصل مطلب، کمی هم در مورد محتوای سریال بدانید!

نگاهی به سریال افعی تهران

افعی تهران (به انگلیسی: Viper of Tehran) سریالی است بیست قسمتی به کارگردانی سامان مقدم، نویسندگی پیمان معادی و پویا مهدوی زاده و البته با بازی درخشان پیمان معادی در نقش آرمان بیانی با حضور سحر دولتشاهی، آزاده صمدی، پژمان جمشیدی، مریلا زارعی، هومن سیدی، مهسا حجازی، بهادر مالکی، به آفرین غفاریان، نیلوفر کوخانی، تورج اصلانی، امیراحمد قزوینی، محمد صدیقی مهر و بازیگر خردسال: ماهور نعمتی.

این سریال توانسته با گذشت ده قسمت توجه زیادی را از سمت مخاطبان به خودش جلب کند. به قول احسان منصوری: 

افعی تهران بیشتر سریالِ شخصیت است تا سریالِ داستان.

یعنی در واقع سریال حول محور شخصیت پردازی «آرمان بیانی» شکل گرفته است و توجه و تمرکز اصلی به کاراکتر او است. در نگاه اول برقراری ارتباط با این شخصیت کمی گیج کننده به نظر میرسد اما با گذشت پنج قسمت شاهد این هستیم که تا حد زیادی ما را با خود همراه می کند. از نظر من شخصیت آرمان شاید به سادگی قابل درک نباشد ولی همینطور که با روند داستان پیش می رویم کم کم می توانیم خودمان را به جای او بگذاریم و افکار و احساساتش را بهتر بفهمیم‌. با فلش بک هایی که در طول سریال شاهدش هستیم، گذشته آرمان بیانی مثل تکه هایی از یک پازل در کنار هم قرار می گیرند. 

افعی تهران با هنرنمایی پیمان معادی روایتی است از کارگردان، منتقد و مدرس سینما که می خواهد تا قبل از پنجاه سالگی اش فیلمش را بسازد. اما با درگیر شدن در پرونده قتل، مشکلات زیادی را در مقابل خود می بیند. از طرفی برای خوب پیش بردن رابطه پدر-پسری خود با بابک تصمیم می گیرد به مشاور مراجعه کند. من فکر میکنم افعی تهران به خوبی توانسته رابطه ی مخدوش پدر-پسری را به تصویر بکشد. یکی از موضوعاتی که برای من خیلی جالب و باورپذیر بود رابطه میان آرمان و همسر سابق اش بود که کاملا بجا، به اندازه و به درستی به تصویر کشیده شده است. 

پیمان معادی و سحر دولتشاهی در افعی تهران

موضوع دیگری که که لازم است به آن اشاره کنیم و البته حواشی ای هم به دنبال داشته ارتباط بین آرمان بیانی و مشاورش است که به تعبیر بسیاری می تواند الهام گرفته شده از سریال سوپرانوز (به انگلیسی: The Sopranos) باشد. در سریال افعی تهران درست مانند سریال سوپرانوز شاهد جبهه گرفتن آرمان بیانی نسبت به صحبت های مشاورش هستیم. تونی سوپرانو‌ هم در سریال سوپرانوز در برابر صحبت های مشاور خود مقاومت می کند. از طرفی مشاور آرمان سعی دارد از مادر آرمان صحبت کند که همین موجب برآشفتگی آرمان می‌ شود. این دقیقا نقطه تشابه افعی تهران با سوپرانوز است. تشابهی که در سکانس هایی از صحبت ها و دیالوگ های دو سریال وجود دارد، شاید چندان چنگی به دل مخاطب نزند ولی آن حرف هایی که بین مراجعه کننده و مشاور رد و بدل می شود، حرف هایی است که شاید بسیاری از ما هنگام مراجعه به مشاور زده ایم.‌‌ همان لحظه ای که احساس کردیم شاید درد و رنج ما به قدر کافی برای خانم یا آقای مشاور با اهمیت نیست. صد البته تجربه هایی نیز بوده که نشان می دهد این تصور نسبت به مشاورین تصور درستی نیست. 

سریال افعی تهران از چه پلتفرمی پخش می شود؟

«فیلم نت» که برای اولین بار در سال ۱۳۹۳ تحت عنوان سامانه نمایش درخواستی (به انگلیسی: video on demand) و به اختصار VOD تاسیس شد، پلتفرمی اشتراکی است.

از طریق این پلتفرم می توان به صورت آنلاین به فیلم ها، سریال ها و انیمیشن های ایرانی و خارجی به ساده ترین شکل دسترسی‌ پیدا کرد. پلتفرم های فیلم نت، فیلیمو و نماوا در سه راس مثلث پلتفرم های نمایش خانگی ایرانی قرار گرفته اند. شما می توانید سریال افعی تهران را به صورت کاملا اختصاصی از پلتفرم «فیلم نت» تماشا کنید. در ادامه همانطور که در مقاله «فیلم نت روی تلویزیون» توضیحاتی ارائه شد، به جواب این سوال می پردازیم که افعی تهران را چطور روی تلویزیون ببینم؟ با من همراه باشید.

“برای اینکه بتوانیم محتوای مورد نظر را روی تلویزیون خود بیاوریم چند راه پیش رو داریم. با توجه به نوع تلویزیون شما، هوشمند یا غیرهوشمند بودن آن سه راه پیش روی ماست که به شرح هر یک می پردازیم. باید بدانید حتی اگر تلویزیون قدیمی دارید برای تماشای سریال افعی تهران روی تلویزیون مانعی ندارید”.

تماشای افعی تهران روی تلویزیون 

روش اول: قابل اجرا فقط بر روی تلویزیون های هوشمند

اگر تلویزیون شما هوشمند است می توانید از طریق مرورگر تلویزیونتان به وبسایت فیلم نت مراجعه کنید. وارد حساب کاربریتان شوید. ( اگر حساب کاربری ندارید، اول حساب کاربری ایجاد کنید). در ادامه در صورت نداشتن اشتراک، کافیست به دلخواه، اشتراک مناسب را انتخاب و خریداری کرده و به تماشای سریال افعی تهران روی صفحه نمایشگر تلویزیون بنشینید.

راه حل دیگر در تلویزیون های هوشمند استفاده از قابلیت میرور کردن صفحه نمایش گوشی موبایل یا لپ تاپ به روی تلویزیون است. اما میرور کردن یعنی چه؟!

 کلمه میرور در لغت به معنای آینه است. اسکرین میرورینگ (به انگلیسی: screen mirroring) یا همان میرور کردن؛ یعنی انتقال صفحه نمایش گوشی موبایل یا لپ تاپ به روی تلویزیون. قابلیت اسکرین میرورینگ که البته فقط در تلویزیون های هوشمند (یا تلویزیون های غیرهوشمند اما متصل به اندروید باکس) قابل اجراست به اسم « پخش آینه ای» نیز شناخته می شود. به این دلیل که به شما اجازه می دهد تا کل صفحه نمایش گوشی موبایل یا لپ تاپ را بر روی تلویزیون هوشمندتان بازتاب دهید. 

اما اگر تلویزیون هوشمند نداشتیم چه کار کنیم؟!

روش دوم: روشی قدیمی اما کار راه بنداز

انتقال محتوا از طریق کابل و حافظه های جانبی مثل هارد و فلش با اینکه قدیمی است و امروزه خیلی مورد استفاده قرار نمی گیرد ولی هنوز هم می تواند چاره ساز باشد‌. به این منظور سریال یا فیلم را با گوشی یا لپ تاپ دانلود می کنیم. بعد به هارد یا فلش انتقال می دهیم و در آخر هارد یا فلش را به تلویزیون متصل می کنیم و تمام. حتی می شود موبایل یا لپ تاپ را با کابل HDMI به تلویزیون متصل کنیم. با پلی کردن محتوای ویدیویی در لپ تاپ (یا گوشی موبایل) به صورت همزمان این محتوا روی صفحه نمایش تلویزیون شما پخش خواهد شد.

اما چرا امروزه این روش خیلی مورد استفاده قرار نمی گیرد؟

به چند دلیل:

۱- محدودیت تماشای آنلاین و لحظه ای فیلم ها و سریال ها

۲- طولانی بودن فرایند انتقال محتوای ویدئویی به روی تلویزیون

۳- استهلاک و خرابی لپ تاپ و موبایل در صورت استفاده مکرر

روش سوم (پیشنهادی): اندروید باکس ها؛ قابل اجرا بر روی تمامی تلویزیون های هوشمند و غیرهوشمند 

استفاده از یک اندروید باکس مناسب برای تماشای سریال افعی تهران بر روی نمایشگر تلویزیون می تواند روشی راحت و بی دردسری باشد. اگر با اندروید باکس ها آشنایی زیادی ندارید پیشنهاد میکنم توضیحات جامع ما در مقاله «اندروید باکس چیست و چه کاربردی دارد و مزایایی آن چیست؟» را مطالعه کنید. در ادامه به معرفی اندروید باکس پیشنهادی و قابلیت هایش می پردازیم. لازم به ذکر است که برای استفاده از اندروید باکس مهم نیست چه تلویزیونی داشته باشیم. قدیمی باشد یا نه. هوشمند یا غیرهوشمند بودنش هم تفاوتی ایجاد نمی کند‌‌. پس خوشبختانه از این جهت نگرانی وجود ندارد.

اما اندروید باکس چیست؟

اندروید باکس یک دستگاه الکترونیکی کوچک، اغلب به شکل مکعب مستطیل با سیستم عامل اندروید است که به یک نمایشگر مثل تلویزیون متصل می شود‌. ما برای استفاده از اندروید باکس فقط به یک نمایشگر مثل تلویزیون و اتصال اینترنت نیاز داریم که در هر خانه ای پیدا می شود.

درواقع اندروید باکس ها می توانند علاوه بر داشتن قابلیت های تلویزیون های هوشمند، ویژگی های دیگری را نیز به تلویزیون های غیرهوشمند و قدیمی تر اضافه می‌ کنند. پس اگر قصد خرید تلویزیون های هوشمند و جدیدتر را ندارید، خرید یک اندروید باکس می تواند برای شما بسیار به صرفه باشد‌‌.

برای تماشای سریال افعی تهران روی تلویزیون سه روش را باهم بررسی کردیم. در صورتی که  قصد دارید برای خودتان اندروید باکس تهیه کنید ولی نمی دانید کدام اندروید باکس برایتان بهتر است ما به شما کمک می کنیم تا بتوانید انتخاب بهینه تری داشته باشید.

بهترین اندروید باکس نت باکس برای سریال دیدن کدام است؟

همه چیز به نیاز شما بستگی دارد. بهتر است قبل از هر چیز بدانید که به جز تماشای سریال افعی تهران بر روی تلویزیون، چه استفاده های دیگری می توانید از یک اندروید باکس داشته باشید.

اندروید باکس پیشنهادی من اندروید باکس شاین اس از برند «نت باکس» است که هم از نظر قیمتی مناسب است و هم امکانات کاملی را در اختیار شما قرار می دهد.

اندروید باکس نت باکس مدل شاین اس

اندروید باکس نت باکس مدل شاین اس

بررسی محصول

اندروید باکس شاین اس چه قابلیت‌ هایی دارد؟

۱-‌ امکان نصب تمام اپلیکیشن های اندرویدی

۲- دسترسی به پلتفرم های تماشای فیلم و سریال ایرانی و خارجی (فیلم نت، فیلیمو، نماوا و…)

۳- برخورداری از اپلیکیشن های اختصاصی و رایگان نت باکس: موزیک لند و فیلم لند، کانال ها

۴-کانال های ورزشی، سرگرمی، آشپزی و آموزش برای کودکان

۵- وب گردی و بازدید از صفحات مجازی

۶- برخورداری از قابلیت اسکرین میرورینگ (انتقال صفحه نمایش گوشی موبایل به تلویزیون)

نکته: با اندروید باکس نت باکس می توانید لینک فیلم، سریال و ویدیوهای مختلف را در موبایل وارد و در تلویزیون تماشا کنید. حتی لینک های تلگرام! 

انتقال تصویر موبایل به روی تمام تلویزیون ها به کمک نت باکس به سادگی انجام می شود. اندروید باکس نت باکس با دارا بودن استاندارد airplay برای ارتباط با دستگاه های اپل و همینطور استفاده از اپلیکیشن اختصاصی نت باکس برای casting از گوشی های اندرویدی، تلویزیون شما را همه فن حریف می‌ کند.

پیشنهاد: بررسی اپ موبایل نت باکس

اگر سوال یا نظری در مورد سریال افعی تهران دارید حتما در قسمت کامنت ها آن را مطرح کنید. مخصوصا اگر قصد دیدن این سریال را روی تلویزیون دارید.

ثبت دیدگاه