اپلیکیشن موبایل نت باکس (اندروید و آیفون)

در این نوشتار به معرفی اپلیکیشن موبایل نت باکس می‌پردازیم که یکی از جذاب‌ترین امکانات اندروید باکس نت باکس محسوب می‌شود! اپلیکیشن موبایل نت باکس به عنوان یک ابزار در اختیار کاربران نت باکس قرار می‌گیرد تا بتواند ارتباط موبایل و نت باکس را بهبود دهد و قابلیت‌های ویژه‌ای را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

فهرست مطالب

برای مشاهده فیلم معرفی اپلیکیشن موبایل نت باکس می‌توانید روی تصویر زیر کلیک کنید.

اپلیکیشن موبایل نت باکس را چطور نصب کنیم؟

برای نصب اپلیکیشن موبایل از لینک زیر استفاده کنید. اگر کاربر گوشی‌های آیفون باشید، مستقیما به نسخه‌ی PWA اپلیکیشن وارد خواهید شد و به راحتی از امکانات اپلیکیشن بهره‌مند می‌شوید. اما اگر کاربر موبایل‌های اندرویدی باشید می‌توانید نسخه‌ی اندرویدی اپلیکیشن را دانلود و نصب کنید.

اپلیکیشن موبایل نت باکس را از اینجا دانلود و نصب کنید

اپلیکیشن موبایل نت باکس روی اندروید و ios

نکته‌ی مهم برای کاربران آیفون:
برای اضافه شدن اپلیکیشن موبایل نت باکس به صفحه‌ی اصلی آیفون، لازم است مراحل add to home screen را همانطور که در تصویر بالا می‌بینید انجام دهید.

اپلیکیشن موبایل نت باکس چه کاربردی دارد؟

این اپلیکیشن یکی از کانال‌های ارتباطی ما با کاربران نت‌باکس است که همواره در حال بروزرسانی است و امکانات بیشتری به آن اضافه خواهد شد تا به ارتباط و تعامل مجموعه‌ی نت‌باکس با کاربران خود کمک کند و همچنین قابلیت‌های نت باکس را بهتر در اختیار کاربر قرار دهد. برخی از قابلیت‌های فعلی این اپلیکیشن عبارتند از:

  • نصب و راه‌اندازی اولیه‌ی نت‌باکس و مدیریت دستگاه‌ها
  • ریموت کنترل مجازی نت باکس
  • پخش مستقیم فیلم و سریال از روی اپلیکیشن بر اندرویدباکس با استفاده از قابلیت cast و Airplay
  • پخش مستقیم انواع ویدیو در تلویزیون با وارد کردن لینک
  • دسترسی به فیلم و سریال‌ها از طریق اپلیکیشن
  • ارائه‌ی خدمات پشتیبانی و امکان ثبت تیکت

در ادامه جزییات بیشتری از این قابلیت‌ها را تشریح می‌کنیم.

نصب، راه‌اندازی اولیه‌ و مدیریت اندروید باکس‌های نت باکس

در نوشتار نصب و راه اندازی اندروید باکس نت باکس تمام مراحل نصب نت باکس را توضیح داده‌ایم. اینجا نحوه استفاده از اپلیکیشن موبایل را در راه‌اندازی اولیه‌ی اندروید باکس نت‌باکس‌ آموزش می‌دهیم تا بتوانید برخی از مراحل نصب و راه‌اندازی را راحت‌تر و سریعتر پیش ببرید.

بعد از خرید نت‌باکس و متصل کردن آن به تلویزیون، مرحله‌ای برای اسکن QR code در نظر گرفته شده که با اسکن کردن آن، وارد اپلیکیشن موبایل نت باکس می‌شوید و در چند مرحله‌ی ساده امکان ثبت دستگاه را خواهید داشت. به نحوی که بعد از انجام مراحل روی موبایل، دستگاه نت باکس آماده‌ استفاده می‌شود.

البته اگر از قبل دستگاه نت باکسی را برای شماره‌ی موبایل خود ثبت کرده‌اید و الان فقط می‌خواهید روی اپلیکیشن موبایل هم آن را ثبت کنید، دیگر نیازی به وارد کردن کد چهار رقمی یا اسکن QR code ندارید و کافی است دکمه‌ی ورود را بزنید تا وارد مرحله‌ی بعد و وارد کردن شماره موبایل شوید. دقت کنید که در این مرحله، باید شماره موبایلی را وارد کنید که قبلا در دستگاه نت باکس ثبت شده است!

ورود با QRCode

 

اندروید باکس نت باکس مدل شاین اس

اندروید باکس نت باکس مدل شاین اس

بررسی محصول

اگر در زمان راه‌اندازی نت باکس اپلیکیشن موبایل را نصب نکرده‌اید، نگران نباشید

در این حالت با اسکن کردن QR code، وارد صفحه‌ی نصب اپلیکیشن موبایل نت باکس می‌شوید. اگر کاربر گوشی‌های آیفون باشید، مستقیما به نسخه‌ی PWA اپلیکیشن وارد خواهید شد و به راحتی از امکانات اپلیکیشن بهره‌مند می‌شوید. اما اگر کاربر موبایل‌های اندرویدی باشید می‌توانید نسخه‌ی اندرویدی اپلیکیشن را از طریق بازار یا سایت نت باکس دانلود و نصب کنید.

همانطور که پیش‌تر توضیح دادیم، بعد از نصب اپلیکیشن موبایل قادر خواهید بود تمام مراحل نصب و راه‌اندازی اندروید باکس نت باکس را در همان اپلیکیشن موبایل انجام دهید.

مدیریت دستگاه‌های نت باکس در اپلیکیشن موبایل

بعد از ثبت اولین اندروید باکس نت باکس در اپلیکیشن موبایل، می‌توانید نام آن را در لیست دستگاه‌ها ببینید. در واقع این دستگاه برای شماره موبایلی که وارد کردید ثبت شده است و هر دستگاه جدید دیگری هم که در آینده برای این شماره موبایل ثبت شود در این لیست قابل مشاهده است.

مدیریت دستگاه‌ها

ویرایش پروفایل در اپلیکیشن موبایل نت باکس

یکی دیگر از قابلیت‌های این اپلیکیشن امکان دسترسی و ویرایش پروفایل بزرگسال است. اگر شما پروفایل بزرگسالی روی دستگاه خود ساخته باشید و آن را با یک شماره موبایل ثبت کرده‌اید، می‌توانید روی اپلیکیشن موبایل وارد آن شوید و اطلاعات خود را مثل تصویر پروفایل ویرایش کنید.

امکان ویرایش پروفایل در اپلیکیشن موبایل نت باکس

ریموت کنترل مجازی نت باکس

با اپلیکیشن موبایل نت باکس می‌توانید بدون نیاز به ریموت کنترل دستگاهتان آن را کنترل کنید، در محیط کاربری آن بگردید و در صورت نیاز به تایپ‌کردن این کار را به راحتی با صفحه کلید گوشی‌تان انجام دهید. 

با این امکان نیازی به اپلیکیشن‌های 3rd-party برای تبدیل گوشی خود به ریموت کنترل ندارید. فقط کافی است اپلیکیشن موبایل نت باکس را نصب کنید.

برای استفاده از این قابلیت ابتدا مطمئن شوید که گوشی شما و نت باکس به یک شبکه وایفای وصل هستند. سپس کافی است همانند تصویر زیر روی دکمه «ریموت کنترل» بزنید تا گوشی شما دستگاهتان را پیدا کند. بعد از پیدا کردن دستگاه خود را انتخاب کنید.

در این مرحله یک کد روی نت باکستان به نمایش درخواهد آمد که باید روی گوشی و در اپلیکیشن وارد کنید. بعد از این کار ریموت کنترل مجازی فعال خواهد شد.

حال می‌توانید با گوشی خود نت باکس را کنترل کنید و از آن لذت ببرید.

پخش مستقیم فیلم و سریال از روی اپلیکیشن در اندروید باکس (قابلیت Casting)

امکان ویژه‌ای در اپلیکیشن موبایل نت باکس وجود دارد که باعث شده اندروید باکس نت باکس از دیگر نمونه‌های مشابه پیشی بگیرد! فرض کنید محتوایی را در موبایل خود انتخاب کرده‌اید اما به جای دیدن آن روی موبایل می‌خواهید آن را روی صفحه‌ی نمایش بزرگ (مانند تلویزیون) تماشا کنید. مثلا یک فیلم را در اپلیکیشن VLC یا MXPlayer پخش می‌کنید و دکمه‌ی Cast را کلیک می‌کنید تا روی تلویزیون هم پخش شود.

مشکل اصلی این است که بیشتر اپلیکیشن‌ها این قابلیت را ندارند! حتی اگر داشته باشند، باید همین اپلیکیشن را روی نت باکس هم نصب کنید و در نهایت حتی ممکن است پخش محتوا روی تلویزیون با تاخیر و بی‌کیفیت باشد!

قابلیت Casting، راه‌حل نت باکس برای حل این مشکل

اپلیکیشن موبایل نت باکس قابلیتی دارد که در آن می‌توانید محتوا را انتخاب کنید و بدون هیچ کار اضافه‌ای، محتوا به نت باکس منتقل و روی تلویزیون نمایش داده شود. هر زمان که وارد اپلیکیشن موبایل نت باکس شوید در صفحه‌ی اصلی لیستی از فیلم‌ها، سریال‌ها و انیمیشن‌ها را خواهید دید که با انتخاب هر کدام وارد صفحه‌ی جزییات آن محتوا خواهید شد.

در این صفحه همانند تصویر زیر با انتخاب گزینه «پخش در دستگاه» محتوای مورد نظر شما از طریق اندروید باکس در تلویزیون پخش خواهد.

در صورتی که فیلم یا سریال مدنظر خود را در صفحه‌ی اصلی اپلیکیشن پیدا نکردید، می‌توانید به راحتی با استفاده از بخش جستجوی اپلیکیشن، محتوای مورد نظر خود را پیدا کنید و آن را روی تلویزیون خود پخش کنید.

با این روش از آنجایی که برخلاف دیگر روش‌های Casting گوشی شما نقش پخش، انکود و ارسال محتوا به اندروید باکس را انجام نمی‌دهد، آسیبی به باطری آن نخواهد رسید. 

پخش مستقیم با استفاده از casting رو تلویزیون

پخش مستقیم محتوا با استفاده از قابلیت Airplay در آیفون

اگر گوشی موبایل و سیستم شما آیفون باشد و به سیستم عامل IOS مجهز باشد، برای پخش مستقیم فیلم و سریال کافی است هنگام پخش محتوا در اپلیکیشن همانند تصویر زیر با زدن آیکون Airplay، نت‌باکس خودتان را انتخاب کنید تا تصویر روی تلویزیون پخش شود.

پخش روی تلویزیون با Airplay در ios

برای انجام عملیات Casting لازم است به یک شبکه‌ی وای‌فای وصل باشید

در این روی انتقال تصویر از طریق شبکه وای فای انجام می‌شود. به همین دلیل اگر موبایل شما به یک مودم (یا روتر) متصل است، برای انتقال تصویر، لازم است نت باکس هم به همان مودم (یا روتر) وصل باشد. البته اگر نت باکس به هات‌اسپات همان موبایل متصل است، باز هم این انتقال صورت می‌گیرد (در واقع خود موبایل نقش مودم یا روتر را ایفا می‌کند).

پخش مستقیم انواع ویدیو در تلویزیون با یک لینک

گاهی هنگام وب‌گردی در گوشی به محتوایی ویدیویی برمی‌خوریم که تماشای آن در گوشی حق مطلب را ادا نمی‌کند و صفحه‌ی کوچک گوشی و کیفیت پایین اسپیکرهای آن لذت ما از این محتوا را کمتر می‌کند. 

این جاست که اپلیکیشن موبایل نت باکس با قابلیت پخش مستقیم ویدیو با داشتن لینک به کمک شما می‌آید. روش کار به این شکل است که با وارد شدن به اپلیکیشن و اطمینان از وصل بودن اندروید باکس و گوشی به یک شبکه‌ی وای فای، کافی است در صفحه اصلی همانند شکل زیر روی قسمت «وارد کردن لینک» کلیک کنید و همانند تصویر زیر لینکی که از این محتوا دارید را در ادامه وارد کنید. 

با زدن دکمه‌ی پخش، محتوا به راحتی در تلویزیون شما پخش خواهد شد. این روش مزیت‌های زیادی نسبت به روش‌های میرورینگ دارد چون در این حالت اندروید باکس شما به صورت مستقیم محتوای ویدیویی را از وب پخش می‌کند و تصویر بین گوشی و اندروید باکس جابجا نمی‌شود، از این رو تصویر کیفیت بالاتری خواهد داشت.

پخش مستقیم محتوا با لینک

دسترسی به فیلم و سریال‌ها از اپلیکیشن

اپلیکیشن موبایل نت باکس، امکانات زیادی را برای دسترسی به فیلم و سریال‌های مختلف به شما می‌دهد که در ادامه به تفصیل به آنها خواهیم پرداخت.

دسترسی به فیلم‌ها و سریال‌ها با دسته‌بندی‌های مختلف

با استفاده از این اپلیکیشن شما به چند طریق می‌توانید به محتوای مورد نظر خود دسترسی داشته باشید. اولین راه از طریق بخش صفحه‌ی اصلی است که در این قسمت فیلم‌ها و سریال‌های مختلف با توجه به ژانر و محتوا به دسته‌هایی همچون اکشن و انیمیشن دسته‌بندی شده‌اند.

در تب دسته‌بندی، می‌توانید به دسته‌بندی کامل‌تری از انواع ژانر‌ها مانند کمدی، عاشقانه و اکشن دسترسی داشته باشید. این دسته‌بندی‌ها به شما کمک می‌کنند که بسته به علاقه خود اثری را از بین آنها برای تماشا انتخاب کنید.

البته که اگر محتوای مورد علاقه شما در این دسته‌بندی‌ها موجود نبود، همواره می‌توانید با جستجو در اپلیکیشن محتوای مدنظرتان را به راحتی پیدا کنید.

لیست فیلم‌ها و بخش جستجو

ساختن لیست فیلم و سریال

در این قسمت از اپلیکیشن موبایل نت باکس که در تصویر هم مشخص شده است، شما می‌توانید با ساختن لیست‌های مختلفی از فیلم‌ و سریال‌های مورد علاقه‌تان به هر ترتیبی که خودتان دوست دارید آنها را دسته‌بندی کنید و در لیست‌های مختلف قرار بدهید.

با این کار به می‌توانید به راحتی و هر زمانی که خواستید به فیلم و سریال مورد علاقه خود دسترسی داشته باشد و بدوت اتلاف وقت آن‌ها را تماشا کنید.

درست کردن لیست اختصاصی در اپلیکیشن

ارائه‌ی خدمات پشتیبانی و ثبت تیکت

با مراجعه به بخش حساب کاربری در اپلیکیشن، به چندین بخش دسترسی مختلف دسترسی خواهید داشت. در ادامه به بخش‌هایی که مربوط به خدمات پشتیبانی هستند خواهیم پرداخت.

بخش راهنما و پشتیبانی

در این بخش می‌توانید به کلیپ‌های آموزشی اختصاصی نت‌باکس که برای راهنمایی و پشتیبانی شما ساخته شده‌اند دسترسی داشته باشید. این فیلم‌ها می‌توانند بخش عمده‌ای از سوالات شما را پاسخ بدهند و در حل مشکلات شما را یاری کنند.

در پایین این قسمت، بخشی به پرسش‌های متداول کاربران اختصاص یافته است که با مراجعه به آن می‌توانید پاسخ‌های برخی از پرسش‌های متداول را پیدا کنید.

بخش راهنما و پشتیبانی

درخواست پشتیبانی و ثبت تیکت

کاربرد دیگری که در حال حاضر روی اپلیکیشن موبایل نت باکس وجود دارد، ارائه‌ی خدمات پشتیبانی و ثبت تیکت است. تمامی مراحل پشتیبانی و پاسخ‌دهی به سوالات کاربران در سریع‌ترین زمان و منظم‌ترین حالت انجام خواهد شد. البته که کل درخواست‌هایتان در اپلیکیشن ذخیره می‌شود و ‌می‌توانید در آینده هم به آن‌ها مراجعه کنید.

در قسمت راهنما و پشتیبانی و با مراجعه به بخش درخواست پشتیبانی می‌توانید اقدام به ثبت تیکت کنید. هنگام ثبت تیکت در این بخش می‌توانید در صورت نیاز عکس و فیلم از مشکل خودتان را هم ضمیمه کنید تا راحت‌تر به آن رسیدگی شود.

در صورت تمایل هم می‌توانید با استفاده از قسمت تماس با ما، با کارشناسان ما تماس بگیرید و مشکل خود را مطرح کنید.

خدمات پشتیبانی و بخش تیکت

دیگر امکانات اپلیکیشن مانند حالت شب و …

اپلیکیشن موبایل نت باکس، همواره در حال بهتر شدن است و ما در نت‌باکس در تلاشیم که با بهبود آن نیاز‌های شما را بهتر پاسخ بدهیم.

در حال حاظر برخی از امکانات مانند حالت شب (Night Mode) و بروزرسانی از طریق اپلیکیشن در قسمت حساب کاربری در دسترس هستند. تلاش ما این است که با استفاده از بازخوردهایی که از شما می‌گیریم، روز به روز این اپلیکیشن را بهتر کنیم و امکانات بهتری را به آن اضافه کنیم.

حالت شب (Night Mode)

بروزرسانی‌های اپلیکیشن موبایل نت باکس

در این نوشتار سعی کردیم اپلیکیشن موبایل نت باکس، نحوه‌ی نصب، کاربرد آن در حال حاضر و قابلیت های آن در آینده را شرح دهیم. البته این اپلیکیشن به عنوان یک محصول تکمیل کننده در کنار اندروید باکس نت باکس قابل استفاده است. همچنین اپلیکیشن موبایل نت‌باکس، روز به روز در حال بهبود و پیشرفت است و تیم ما در تلاش است با هر آپدیت، قابلیت‌های جدیدی را به آن اضافه کند و مشکلات آن را برطرف کند.

تغییرات نسخه 3.0.0

  • اضافه‌شدن قابلیت ریموت کنترل مجازی به اپلیکیشن
  • تغییرات در رابط کاربری اپلیکیشن
  • اضافه‌شدن امکان ارسال عکس و فیلم در تیکت پشتیبانی
  • اضافه‌شدن بخش پروفایل و امکان ویرایش آن در قسمت حساب کاربری اپلیکیشن

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران

4.0

زهرا

3 اردیبهشت 1403

سلام روزتون بخیر من اپلیکیشن رو نصب کردم ولی در قسمت qr کد که میرم دوربین فعال نیست و پیغام میاد دسترسی رو از ازاپلیکیشن فعال کنید میشه راهنمایی کنید از کجا باید فعال کنم

پدرام رزمجو

متاسفانه متوجه نشدم مشکلی که باهاش برخورد کردین در کدوم مرحله است. اگر دستگاه نت باکس رو دارید و قصد دارید از اپلیکیشن موبایل هم استفاده کنید، کافیه که بعد از نصب اپلیکیشن موبایل روی گوشیتون، شماره موبایلی که روی نت باکس دارید رو داخل اپلیکیشن موبایل وارد کنید و وارد برنامه بشید. در مطلب «اپلیکیشن موبایل نت باکس» هم توضیحات کاملتری داده شده.

5.0

904****08

20 فروردین 1403

در کنار دستگاه‌های عالیتون، ایده این برنامه هم عالی هست و باید دستمریزاد گفت به تیم قوی شما👍🏻🌹 دو تا سوال هم داشتم از خدمتتون: ->اگر نت باکس به نقطه اتصال (هات اسپات) همین گوشی که این برنامه رو نصب کردیم وصل باشه هم میشه از این برنامه استفاده کرد یا فقط زمانی عمل میکنه که نت باکس و گوشی به یک مودم یا نقطه اتصال گوشی دیگری وصل باشند؟ -> مشخص هست چه زمانی این برنامه برای دستگاههایی بحز شاین-اس هم قابل استفاده میشه؟ سپاسگزارم🙏🏻

پدرام رزمجو

خوشحالیم که راضی هستین از عملکرد نت باکس و اپلیکیشن موبایل. هم زمانی که نت باکس و گوشی موبایل به یک مودم مشترک و هم زمانی که نت باکس به ها اسپات گوشی موبایل وصل باشه، به راحتی میتونید استفاده کنید. برای همه ی مدل های نت باکس هم کار میکنه. فقط ممکنه برخی قابلیت های اپلیکیشن، روی برخی مدل های قدیمتر هنوز آپدیت نشده باشه که به مرور اضافه میشه.

5.0

912****61

10 اسفند 1402

اگر دسترسی به موزیکلند رو هم روی گوشی فراهم کنید که دیگه عالیه و تو ماشین از همین برنامه استفاده می کنیم.

پدرام رزمجو

تشکر از پیشنهاد خوبتون. احتمالا در برنامه های سال آینده انجام بشه. اما هنوز دقیق مشخص نیست با چه شرایطی باشه. حتما اطلاع رسانی میشه خدمتتون.

سیدروح الله

17 بهمن 1401

سلام اگه ممکنه امکانی رو روی اپ فراهم کنید که بجای مجازی کیبورد نت باکس، بشه از کیبورد گوشی استفاده کرد.

پدرام رزمجو

با سلام و احترام. ممنون از پیشنهاد خوبتون. در حال طراحی هستیم. بزودی این امکان هم فراهم خواهد شد.

بهادر

24 دی 1401

سلام اپلیکیشن نت باکس تمام فیلم بر روی گوشی قرار میدادم احتیاج به دستگاه نباشه فیلم روی گوشی ببینه

ناهید روزمه

سلام وقت بخیر امکان تماشای فیلم در فیلم لند از طریق اپلیکیشن نت باکس وجود ندارد.برای تماشای فیلم حتما باید دستگاه را داشته باشید