پدرام رزمجو

زمان مطالعه: 6 دقیقه
زمان مطالعه: 6 دقیقه

اپلیکیشن موبایل نت باکس (اندروید و آیفون)

در این نوشتار به معرفی اپلیکیشن موبایل نت باکس می‌پردازیم که یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های اندروید باکس نت باکس محسوب می‌شود!

اپلیکیشن موبایل نت باکس
اپلیکیشن موبایل نت باکس

سوالاتی که در این نوشتار به آنها پاسخ خواهیم داد:

  • نحوه‌ی نصب اپلیکیشن موبایل نت‌باکس
  • کاربرد اپلیکیشن موبایل نت باکس
    • نصب و راه‌اندازی اولیه‌ی اندروید باکس نت باکس و مدیریت دستگاه‌ها
    • امکان ارائه‌ی خدمات پشتیبانی و ثبت تیکت
    • قابلیت Casting (انتخاب محتوا در اپلیکیشن موبایل نت باکس و پخش آن روی تلویزیون)

اپلیکیشن موبایل نت باکس را چطور نصب کنیم؟

برای نصب اپلیکیشن موبایل نت باکس کافیه به این لینک مراجعه کنید. اگر کاربر گوشی‌های آیفون باشید، مستقیما به نسخه‌ی PWA اپلیکیشن وارد خواهید شد و به راحتی از امکانات اپلیکیشن بهره‌مند می‌شوید. اما اگر کاربر موبایل‌های اندرویدی باشید با وارد شدن به لینک می‌توانید نسخه‌ی اندرویدی اپلیکیشن را از طریق بازار یا سایت نت باکس، دانلود و نصب کنید.

نصب اپلیکیشن موبایل نت باکس

نکته‌ی مهم برای کاربران آیفون:
برای اضافه شدن اپلیکیشن موبایل نت باکس به صفحه‌ی اصلی آیفون، لازم است مراحل add to home screen را همانطور که در تصویر بالا می‌بینید انجام دهید.

اپلیکیشن موبایل نت باکس چه کاربردی دارد؟

این اپلیکیشن یکی از کانال‌های ارتباطی ما با کاربران نت‌باکس خواهد بود که همواره در حال بروزرسانی است و امکانات بیشتری به آن اضافه خواهد شد تا به ارتباط و نحوه‌ی تعامل مجموعه‌ی نت‌باکس با کاربران خود کمک کند و قابلیت‌های نت باکس را بهتر در اختیار کاربر قرار دهد. در نسخه‌ی اولیه‌ی این اپلیکیشن قابلیت‌هایی در نظر گرفته شده که شامل نصب و راه‌اندازی اولیه‌ی نت‌باکس، ارتباط با تیم پشتیبانی، ثبت تیکت و همچنین قابلیت Cast و انتقال محتوا از موبایل به نت‌باکس می‌شود. در ادامه جزییات بیشتری از این قابلیت‌ها را تشریح می‌کنیم.

کاربردهای اپلیکیشن موبایل نت باکس

نصب و راه‌اندازی اولیه‌ی اندروید باکس‌های نت باکس و مدیریت آن‌ها با استفاده از اپلیکیشن موبایل نت باکس

در نوشتار نصب و راه اندازی اندروید باکس نت باکس تمام مراحل نصب نت باکس را توضیح داده‌ایم. در این مطلب قصد داریم نقش اپلیکیشن موبایل را در راه‌اندازی اولیه‌ی اندروید باکس نت‌باکس‌ مشخص کنیم و برخی از مراحل نصب و راه‌اندازی را راحت‌تر و سریعتر پیش ببریم. به این صورت که بعد از خرید نت‌باکس و متصل کردن آن به تلویزیون، مرحله‌ای برای اسکن QR code در نظر گرفته شده که با اسکن کردن آن، وارد اپلیکیشن موبایل نت‌باکس می‌شوید و در چند مرحله‌ی ساده امکان ثبت دستگاه را خواهید داشت. به نحوی که بعد از انجام مراحل روی موبایل، دستگاه نت باکس آماده‌ی استفاده می‌شود.

البته اگر از قبل دستگاه نت باکسی را برای شماره‌ی موبایل خود ثبت کرده‌اید و الان فقط می‌خواهید روی اپلیکیشن موبایل هم آن را ثبت کنید، دیگر نیازی به وارد کردن کد چهار رقمی یا اسکن QR code ندارید و کافی است دکمه‌ی ورود را بزنید تا وارد مرحله‌ی بعد و وارد کردن شماره موبایل شوید. دقت کنید که در این مرحله، باید شماره موبایلی را وارد کنید که قبلا در دستگاه نت باکس ثبت شده است!

اسکن کیو آر کد برای ورود به اندروید باکس نت باکس

اگر زمان راه‌اندازی اندروید باکس نت‌باکس، اپلیکیشن موبایل را نصب نکرده باشیم چه؟!

در این حالت با اسکن کردن QR code، وارد صفحه‌ی نصب اپلیکیشن موبایل نت‌باکس می‌شوید. اگر کاربر گوشی‌های آیفون باشید، مستقیما به نسخه‌ی PWA اپلیکیشن وارد خواهید شد و به راحتی از امکانات اپلیکیشن بهره‌مند می‌شوید. اما اگر کاربر موبایل‌های اندرویدی باشید می‌توانید نسخه‌ی اندرویدی اپلیکیشن را از طریق بازار یا سایت نت باکس دانلود و نصب کنید. همانطور که پیش‌تر توضیح دادیم، بعد از نصب اپلیکیشن موبایل قادر خواهید بود تمام مراحل نصب و راه اندازی اندروید باکس نت باکس را در همان اپلیکیشن موبایل انجام دهید.

مدیریت دستگاه‌های نت باکس در اپلیکیشن موبایل

بعد از ثبت اولین اندروید باکس نت باکس در اپلیکیشن موبایل، می‌توانید نام آن را در لیست دستگاه‌ها ببینید. در واقع این دستگاه برای شماره موبایلی که وارد کردید ثبت شده است و هر دستگاه جدید دیگری هم که در آینده برای این شماره موبایل ثبت شود در این لیست قابل مشاهده است.

مدیریت دستگاه های اندروید باکس نت باکس

قابلیت «حالت کودک» در اندروید باکس نت باکس

در آینده‌ی نزدیک قادر خواهید بود از طریق اپلیکیشن موبایل نت باکس، دستگاه نت باکس خود را به حالت کودک ببرید تا محیط مناسب‌تری برای کودکان بسازید. در حالت کودک، محتوای نشان داده شده در اندروید باکس نت باکس، محدود خواهد شد.

امکان ارائه‌ی خدمات پشتیبانی و ثبت تیکت

کاربرد دیگری که در حال حاضر روی اپلیکیشن موبایل نت باکس وجود دارد، ارائه‌ی خدمات پشتیبانی و ثبت تیکت است. تمامی مراحل پشتیبانی و پاسخ‌دهی به سوالات کاربران در سریع‌ترین زمان و منظم‌ترین حالت انجام خواهد شد. البته که کل درخواست‌های کاربر در اپلیکیشن ذخیره شده و ‌می‌تواند در آینده هم به آن‌ها مراجعه کند.

خدمات پشتیبانی در اپلیکیشن موبایل نت باکس

با وارد شدن به این بخش، یک دکمه برای سوالات متداول و یک دکمه برای ثبت درخواست در اختیار شماست. به راحتی می‌توانید پاسخ سوالات خود را از بین سوالات پرتکرار در نت باکس پیدا کنید یا ثبت درخواست کنید تا همکاران ما در سریعترین زمان به آن پاسخ دهند.

قابلیت Casting (انتخاب محتوا در اپلیکیشن موبایل نت باکس و پخش آن روی تلویزیون)

امکان ویژه‌ای در اپلیکیشن موبایل نت باکس وجود دارد که باعث شده اندروید باکس نت باکس از دیگر نمونه‌های مشابه پیشی بگیرد! فرض کنید محتوایی را در موبایل خود انتخاب کرده‌اید اما به جای دیدن آن روی موبایل می‌خواهید آن را روی صفحه‌ی نمایش بزرگ (مانند تلویزیون) تماشا کنید. مثلا یک فیلم را در اپلیکیشن VLC یا MXPlayer پخش می‌کنید و دکمه‌ی Cast را کلیک می‌کنید تا روی تلویزیون هم پخش شود. مشکل اصلی این است که خیلی از اپلیکیشن‌ها این قابلیت را ندارند! حتی اگر داشته باشند، باید همین اپلیکیشن را روی نت باکس هم نصب کنید و در نهایت حتی ممکن است پخش محتوا روی تلویزیون با تاخیر و بی‌کیفیت باشد!

راه‌حل نت باکس برای مشکل Casting چیست؟ اپلیکیشن موبایل نت باکس!

این اپلیکیشن در حال حاضر قابلیتی دارد که محتوایی را در آن انتخاب کنید و بدون هیچ کار اضافه‌ای، محتوا به نت باکس منتقل و روی تلویزیون نمایش داده شود. هر زمان که وارد اپلیکیشن موبایل نت باکس شوید در صفحه‌ی اصلی لیستی از فیلم‌ها، سریال‌ها و انیمیشن‌ها را خواهید دید که با انتخاب هر کدام وارد صفحه‌ی جزییات آن محتوا خواهید شد و قابلیت Casting هم وجود دارد. در آینده‌ی نزدیک قادر خواهید بود هر محتوایی را در اپلیکیشن موبایل نت باکس وارد کنید و سپس با یک کلیک ساده آن را به نت باکس منتقل کرده و روی تلویزیون نمایش دهید.

برای انجام عملیات Casting لازم است به یک شبکه‌ی وای‌فای وصل باشید!

باید بپرسیم انتقال تصویر از موبایل به نت باکس و نمایش آن روی تلویزیون از چه طریقی انجام می‌شود؟

از طریق شبکه‌ی وای‌فای! اگر موبایل شما به یک مودم (یا روتر) متصل است، برای انتقال تصویر، لازم است نت باکس هم به همان مودم (یا روتر) وصل باشد. البته اگر نت باکس به هات‌اسپات همان موبایل متصل است، باز هم این انتقال صورت می‌گیرد (در واقع خود موبایل نقش مودم یا روتر را ایفا می‌کند).

در این نوشتار سعی کردیم اپلیکیشن موبایل نت باکس، نحوه‌ی نصب، کاربرد آن در حال حاضر و قابلیت های آن در آینده را شرح دهیم. البته این اپلیکیشن به عنوان یک محصول تکمیل کننده در کنار اندروید باکس نت باکس قابل استفاده است. برای شناخت بهتر اندروید باکس نت باکس می‌توانید نوشتار نت باکس چیست را مطالعه کنید.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *