پروفایل کودک در نت باکس + روش فعالسازی قفل کودک در تلویزیون

پروفایل‌ها در لوازم الکترونیکی دریچه‌ای به دنیای شخصی هر کدام از ما هستند. با آپدیت جدید نت باکس که پروفایل کودک را به آن اضافه می‌کند همراه باشید.

در خانه‌های امروزی هر کدام از اعضای خانواده یک تلفن همراه دارند. بالاخره تلفن همراه یک وسیله شخصی مثل مسواک و حوله است و باید جدا باشد. معمولا علاوه بر تلفن همراه یک یا چندین وسیله الکترونیکی دیگر هستند که اختصاصی‌تر هستند.

معمولا یک تبلت وجود دارد که مال پدر خانواده و یک لپ‌تاپ جدید وجود دارد که متعلق به دختر خانواده است. این وسیله‌ها معمولا یک صاحب مشخص دارند که به صورت عمده به آن‌ها تعلق دارد و دیگران برای استفاده باید از صاحبش اجازه بگیرند.

در میان وسایل الکترونیکی که جزو سرگرمی خانواده هستند تنها یک وسیله است که حالت اختصاصی ندارد و همه از آن استفاده می‌کنند و آن هم چیزی نیست جز: تلویزیون

یک تلویزیون برای همه اعضای خانواده
تلویزیون‌ها جایی هستند که همه‌ی اعضای خانواده در آن اشتراک دارند

تلویزیون: همه برای یکی، یکی برای همه

پیدایش تلویزیون به دهه‌ی 50 میلادی برمی‌گردد. این جعبه‌ی نسبتا جادویی با ظهور خود توانست کم کم توجه مردم را از سینما و رادیو بدزدد و به خود جلب کند. با گذر زمان تلویزیون‌ها هم پیشرفته شدند و امکانات جدیدتری پیدا کردند، اما از همان ابتدا کارکرد نسبتا ایستایی داشته‌اند.

تلویزیون‌ها به دلیل ساختاری که دارند، محلی برای جمع‌شدن اعضای خانواده برای تماشای برنامه و صحبت‌کردن در خلال آن بوده‌اند. البته که معمولا آخر شب‌ها معمولا برنامه‌هایی پخش می‌شد که برای بچه‌هایی که می‌خوابیدند مناسب نبود. کم کم تعداد شبکه‌ها بیشتر شدند و هر کدام از اعضای خانواده صاحب شبکه اختصاصی خود شدند.

تلویزیون محلی برای جمع شدن اعضای خانواده

تا این که پیشرفت‌های اخیر در دیگر حوزه‌ها وارد صنعت تلویزیون و سرگرمی‌های خانگی شدند و از برخی جهات استفاده‌های تلویزیون را تغییر دادند و از دیگر جهات آن را بهبود بخشیدند.

در تلویزیون‌های جدید که به اصطلاح هوشمند هم نامیده می‌شوند، هر عضو خانواده می‌تواند پروفایل و یا حساب کاربری برای خودش داشته باشد و در محیطی که اختصاصی خود اوست تلویزیون تماشا کند. 

با آپدیت جدید رابط کاربری نت باکس، این قابلیت به نت باکس هم اضافه شده است و در ادامه می‌خواهیم امکاناتی که به تلویزیون شما اضافه خواهد شد را به شما معرفی کنیم.

پروفایل کودک روی نت باکس
با آپدیت جدید نت باکس می‌توانید از پروفایل‌های متنوع و قفل کودک استفاده کنید

پروفایل چیست و چه امکاناتی به نت باکس و تلویزیون شما اضافه می‌کند؟

پروفایل همانند یک محیط شخصی و خصوصی در داخل یک دیوایس است که به صاحب آن اجازه می‌دهد با خیال راحت از این فضای شخصی استفاده کند. در واقع داشتن چندین پروفایل به مثابه داشتن چندین دیوایس مختلف است که هر کدام محتوای اختصاصی خودشان را دارند و هر کدام از اعضای خانواده می‌تواند به صورت شخصی استفاده کند.

علاوه بر این با پروفایل می‌توانید حتی در صورت تعویض نت باکس خود اطلاعات روی دستگاه قبلی‌تان مانند لیست پخش‌ها، کانال‌ها، پیشنهادات و… را روی دستگاه جدید هم داشته باشید.

برخی از مزیت‌های پروفایل روی اندروید باکس و تلویزیون عبارتند از:

  • دسترسی به یک محیط شخصی و اختصاصی برای تماشای محتوا
  • استفاده از پیشنهادات محتوای شخصی‌سازی شده، مخصوص هر پروفایل
  • امکان ذخیره و دسترسی به اطلاعات پروفایل روی دستگاه روی هر دستگاه دیگر
  • امکان ساخت محیطی امن و مناسب برای کودکان با محتوای مخصوص آن‌ها
  • امکان ساختن قفل کودک برای محدود کردن دسترسی کودکان به محتواهای دیگر
  • و…

پروفایل کودک روی نت باکس چیست و چه ارتباطی با قفل کودک دارد؟

پروفایل کودک که برخی جاها با نام قفل کودک شناخته می‌شود، نوعی از پروفایل است که به صورت اختصاصی برای کودکان ساخته می‌شود تا تنها محتوایی را که مناسب سنشان است مشاهده کنند و نتوانند به پروفایل بزرگسالان دیگر دسترسی پیدا کنند.

از آن‌جایی که این پروفایل دسترسی کودک به برخی محتواها را قفل می‌کند، به آن قفل کودک هم گفته می‌شود.

چگونه باید روی نت باکس پروفایل بسازیم؟

قبل از ساختن پروفایل روی نت باکس، باید به این نکته توجه داشته باشید:

نکته: با ساختن یک پروفایل با شماره موبایل روی نت باکس، شما می‌توانید تا 10 پروفایل کودک یا بزرگسال بدون شماره هم بسازید. البته برای ساختن پروفایل بزرگسال با شماره موبایل، محدودیتی نخواهید داشت.

با توجه به نکته بالا ساخت این پروفایل همانند ساخت حساب کاربری برای ورود به دستگاه است. کافی است بعد از روشن کردن دستگاه قدم به قدم با توجه به راهنمایی‌ها عمل کنید و اندروید باکستان را راه‌اندازی کنید.

بعد از راه‌اندازی دستگاه، یک پروفایل بزرگسال به عنوان پروفایل اصلی روی آن ساخته خواهد شد. برای ایجاد تغییرات روی این پروفایل کافی است با زدن دکمه تنظیمات روی ریموت کنترل، گزینه «تغییر و مدیریت پروفایل» را انتخاب کنید و سپس وارد «مدیریت پروفایل‌ها» شوید.

مدیریت پروفایل‌ها در نت باکسحال در این صفحه می‌توانید تغییرات دلخواه خود را اعمال کنید. مثلا می‌توانید اسم پروفایلتان را عوض کنید و یا برای آن یک عکس پروفایل قرار دهید. دقت داشته باشید با فعال کردن قفل پروفایل با هر بار خاموش کردن یا خروج از آن برای ورود به این پروفایل، باید رمز خود را وارد کنید.

راهنمای مرحله به مرحله ساخت پروفایل و فعالسازی قفل کودک:

با فعال‌کردن پروفایل یا قفل کودک می‌توانید از محتوایی که فرزندتان در غیاب شما یا زمانی که حواستان نیست تماشا می‌کند اطمینان حاصل کنید.

با تماشای ویدئوی بالا می‌توانید به صورت مرحله به مرحله با روش فعالسازی پروفایل کودک آشنا شوید. در ادامه هم می‌توانید مراحل مختلف ساخت پروفایل کودک را به تفکیک ببینید و انجام دهید:

1- بعد از راه‌اندازی دستگاه و ساختن پروفایل اصلی در دستگاه، روی دکمه تنظیمات کنترل بزنید و در صفحه زیر گزینه «تغییر و مدیریت پروفایل» را انتخاب کنید.

تغییر و مدیریت پروفایل‌ها در نت باکس

2- در این صفحه روی گزینه افزودن پروفایل کلیک کنید.

افزودن پروفایل کودک به نت باکس

3- گزینه افزودن پروفایل کودک را انتخاب کنید.

افزودن پروفایل کودک

4- حال اگر تا بحال برای پروفایل اصلی روی دستگاه رمز تعریف نکرده باشید باید ابتدا برای آن رمز تعیین کنید تا فرزندتان نتواند به آن پروفایل دسترسی پیدا کند.

حالا باید اسم مدنظرتان برای پروفایل کودک را انتخاب و وارد کنید.

انتخاب اسم برای پروفایل کودک

5- در این مرحله بازه سنی فرزندتان را انتخاب کنید تا در پروفایلش محتوای متناسب با سنش را مشاهده کند.

انتخاب بازه‌ی سنی برای پروفایل کودک

6- اینجا می‌توانید یک عکس برای پروفایل کودک انتخاب کنید تا شناسایی و پیداکردن آن راحت‌تر باشد.

انتخاب عکس برای پروفایل کودک

7- تغییرات مد نظر خود را تایید کنید

تایید تنظیمات پروفایل کودک

8- حال باید برنامه‌هایی که می‌خواهید روی پروفایل در دسترس فرزندتان باشند را انتخاب کنید. در این انتخاب‌ها به محتوایی که آن برنامه دارد دقت داشته باشید.

نکته: اگر فیلم لند را انتخاب کنید، محتوای آن با توجه به سن انتخابی فرزندتان مناسب‌سازی خواهد شد.

انتخاب برنامه‌های مناسب برای کودکان

برنامه‌های ردیف بالا محتوای کاملا امن و مناسب کودکان دارند. در صورت انتخاب از برنامه‌های ردیف پایین باید خودتان به محتوای برنامه‌ها دقت کنید.

گزینش اپلیکیشن‌های مناسب کودکان

9- در مرحله بعد می‌توانید برای پروفایل فرزندتان قفل یا رمز فعال کنید.

نکته: استفاده از رمز باعث می‌شود فرزندتان نتواند بدون اجازه یا بدون حضور شما وارد نت باکس شود.

انتخاب رمز و فعال کردن قفل کودک

حال پروفایل کودک تکمیل شده است و می‌توانید از آن استفاده کنید.

رابط کاربری پروفایل کودک در نت باکس

برای جابجایی بین پروفایل‌ها هم می‌توانید از این صفحه پروفایل مدنظرتان را انتخاب و یا تنظیمات آن‌ها را عوض کنید.

نکته: گزینه مدیریت پروفایل‌ها تنها زمانی که در پروفایل اصلی دستگاه لاگین کنید در دسترس خواهد بود.

با آپدیت‌های اخیر امکان ساخت پروفایل کودک روی دستگا‌ه‌های نت باکس فراهم شده است. در آپدیت‌های بعدی امکان ساخت چندین پروفایل بزرگسال را هم به دستگاه‌های نت باکس اضافه خواهیم کرد تا بتوانید به راحتی هر چقدر که دوست دارید نت باکس خود را شخصی‌سازی کنید.

ثبت دیدگاه