معرفی اپلیکیشن کانال ، سرویس اختصاصی نت باکس

می‌گویند محتوا پادشاه است، اگر این حرف درست باشد تجربه نشان می‌دهد که پادشاه این روزها محتوای ویدیویی است. و اپلیکیشن کانال جایی است که نت باکس دسترسی شما به این قلمرو را ممکن می‌کند.

تماشای محتوای ویدیویی غیرسینمایی روی تلویزیون

دنیای وب هیچگاه همچون امروز مبتنی بر ویدیو نبوده است. از صبح تا شب با محتواهای ویدیویی مختلف درگیریم. صبح را با تماشای چند کلیپ فان و چند دستور آشپزی در اینستاگرام شروع می‌کنیم. سپس در سایت‌های مختلف می‌گردیم و چند کلیپ خبری و آموزشی نگاه می‌کنیم. در اوقات فراغتمان هم گاهی که اینترنت یاری کند سری به یوتیوب یا توییچ می‌زنیم و یک بررسی ویدیویی از گوشی مورد علاقه‌مان و یک استریم تماشا می‌کنیم.

شب هم یک مسابقه فوتبال برگزار می‌شود ولی چون وقت دیدنش را نداشتیم باید در سایت‌ها و جاهای مختلف دنبال یک خلاصه بازی از گلی زیبایی که می‌گویند در بازی زده‌اند می‌گردیم. آخر هفته هم باید یک اپلیکیشن جدید دانلود کنیم تا بتوانیم مصاحبه فردوسی‌پور با علی دایی را تماشا کنیم.

تماشای ویدئوهای مختلف روی تلویزیون با اپلیکیشن کانال

 

حتی پلتفرم‌هایی که در طول روز استفاده می‌کنیم هم می‌دانند که باید تمرکز خود را بر روی ویدیو بگذارند، مانند اینستاگرام که تمرکز ویژه‌ای بر روی Reels دارد.

اما تا حالا با خودتان فکر کرده‌اید چه می‌شد اگر می‌توانستید به تمام این محتواها یک‌جا و آن هم روی صفحه‌ی تلویزیون دسترسی داشتید؟ اینگونه دیگر به اپلیکیشن‌های مختلف و ترفندهای عجیب و غریب برای دور زدن محدودیت‌های اینترنت هم نیازی نخواهید داشت.

اپلیکیشن و سرویس کانال جوابی است که نت باکس برای پاسخ به این نیاز تولید کرده است.

اپلیکیشن کانال چیست؟

اپلیکیشن کانال برای تماشای محتواهای غیرسینمایی طراحی شده است. منظور از محتوای غیرسینمایی هر محتوای ویدیویی است که در نقاط مختلف اینترنت ساخته و منتشر می‌شوند و برای دسترسی به آن‌ها باید در سایت‌ها و اپلیکیشن‌های مختلف عضو باشید.

این اپلیکیشن به طور اختصاصی برای اندروید باکس‌های نت باکس طراحی و عرضه شده است و با نت باکس می‌توانید در صفحه‌ی تلویزیون از این محتوای لذت ببرید.

اپلیکیشن کانال یکی از نقاط اصلی تمایز نت باکس با دیگر اندروید باکس‌های بازار است.

در اپلیکیشن کانال هدف تماشای یک فیلم سینمایی یا یک مسابقه‌ی کامل فوتبال نیست بلکه در آن می‌توانید به انواع محتواهای ویدیویی منتشر شده در اینترنت یکجا دسترسی داشته باشید.

مثلا اگر به تکنولوژی علاقه‌مندید می‌توانید در کانال های تکنولوژی بگردید و یکی را انتخاب کنید. و یا اگر به طبیعت علاقه دارید می‌توانید محتواهایی همچون نشنال جئوگرافی را تماشا کنید.

تماشای ویدئوهای نشنال جئوگرافی روی تلویزیون با اپلیکیشن کانال

شاید هم به ویدیوهای یک تولیدکننده‌ی محتوای خاص علاقه دارید و می‌خواهید آن‌ها را تماشا کنید. هر کدام که بخواهید در اپلیکیشن کانال در اختیار شما خواهد بود.

برای آشنایی بیشتر با سرویس‌های نت باکس می‌توانید مقاله ما در مورد سرویس های اختصاصی نت باکس را بخوانید.

اپلیکیشن کانال چه ویژگی‌ها و قابلیت‌هایی دارد؟

وقتی نت باکس خود را راه‌اندازی کنید، اپلیکیشن کانال به صورت پیش‌فرض روی آن نصب خواهد بود. این اپلیکیشن امکانات مختلفی را در اختیار شما قرار می‌دهد که در ادامه به تفصیل به آن‌ها خواهیم پرداخت.

دسته‌بندی موضوعی کانال‌ها

اپلیکیشن کانال محتواها را در دسته‌بندی‌های مختلف به شما ارائه می‌دهد و شما می‌توانید از بین آن‌ها موضوعات مورد علاقه خود را پیدا کنید. هدف از ساخت این دسته‌بندی‌ها راحت‌تر کردن فرآیند پیدا کردن کانال‌های مختلف در اپلیکیشن است.

برای پیدا کردن دسته‌بندی‌های مختلف کانال‌ها کافی است به اپلیکیشن نت استور را باز کنید و به بخش کانال مراجعه کنید.

برخی از دسته‌بندی‌های کانال ها عبارتند از:

 • ورزشی
 • آشپزی
 • موسیقی
 • انیمیشن
 • یوتیوبرهای ایرانی
 • تکنولوژی
 • تاریخی
 • و …

دسته‌بندی کانال‌ها در اپلیکیشن کانال

با اپلیکیشن کانال می‌توانید به جای اینکه محتواهای مختلف را پراکنده در جاهای مختلف ببینید، همه‌ی آن‌ها را یک جا تماشا کنید.

امکان عضویت در کانال ها

در سرویس کانال می‌توانید کانال های مختلف را انتخاب کنید و ابتدا خلاصه اطلاعاتی در مورد آن و ویدیوهای آن را مشاهده کنید. سپس در صورت علاقه می‌توانید عضو آن کانال شوید. برای این کار کافی است از نت استور به بخش کانال یا از لانچر به بخش کانال ها بروید و در صفحه‌ی هر کانال گزینه عضویت را همانند تصویر پایین انتخاب کنید.

با این کار کانال به ردیف کانال‌های شما در لانچر اضافه خواهد شد و می‌توانید به راحتی به آن دسترسی داشته باشید.

امکان عضویت در کانال‌های مختلف در اپلیکیشن کانال

 

امکانات مختلف پلیر کانال

هنگامی که در پلیر کانال یکی از ویدیوها را پخش می‌کنید امکانات مختلفی در اختیار شما قرار می‌گیرند.

در برخی از کانال‌ها مخصوصا کانال‌هایی که امکان استفاده از زیرنویس انگلیسی را به شما می‌دهند، می‌توانید با فعال کردن زیرنویس، ویدیو را با زیرنویس فارسی یا انگلیسی تماشا کنید.

همچنین برخی از ویدیوها به شما این امکان را می‌دهند که کیفیت پخش مورد علاقه خود را انتخاب کنید. مثلا اگر سرعت اینترنت شما خیلی بالا نباشد می‌تواند کیفیت را کاهش دهید تا بدون وقفه ویدیو را تماشا کنید.

همچنین از اینجا می‌توانید ویدیوهایی را که دوست دارید به آرشیو خود اضافه کنید. با این کار ویدیو در قسمتی به آرشیو شما در تب کانال های شما در لانچر ذخیره می‌شود و می‌توانید سریعا به آن دسترسی داشته باشید.

امکانات مختلف پلیر اپلیکیشن کانال

امکان درخواست برای اضافه کردن کانال های جدید

ما در نت باکس سعی می‌کنیم کانال‌هایی که محبوب هستند را در حد امکان به اپلیکیشن کانال اضافه کنیم اما همواره ممکن است کانالی وجود داشته باشد که در آرشیو ما موجود نباشد.

اگر کانالی وجود داشت که در اپلیکیشن موجود نبود شما همواره می‌توانید درخواست اضافه کردن آن را به تیم ما دهید و ما هم سعی خواهیم کرد در سریع‌ترین زمان ممکن آن را به کانال ها اضافه کنیم.

 اگر کانال مورد علاقه شما هم نبود، می‌توانید آن را به ما پیشنهاد بدهید

چگونه به اپلیکیشن کانال دسترسی داشته باشیم؟

اپلیکیشن کانال به گونه‌ای طراحی شده است که همانند دیگر اپلیکیشن‌ها مثل فیلم لند و موزیک لند یک آیکون اختصاصی برای دسترسی به آن وجود ندارد. 

این اپلیکیشن با راه اندازی نت باکس به صورت پیشفرض در دستگاه شما نصب خواهد شد و نیازی به انجام کار اضافه نخواهید داشت. بعد از آن در لانچر نت باکس ردیفی به نام کانال های شما اضافه خواهد شد که در آن می‌توانید کانال هایی که در آن عضو شده‌اید را مشاهده کنید.

اما برای دسترسی به کانال‌های جدید و جستجو در آنها از چندین جا می‌توانید اقدام کنید که عبارتند از:

 • 1- اپلیکیشن نت استور: اولین روش دسترسی به کانال‌های جدید از اپلیکیشن نت استور است. با ورود به این اپ از قسمت کانال می‌توانید کانال‌ها و دسته‌بندی‌های مختلف آن را مشاهده کنید، جزییات هر کانال را بخوانید و در صورت تمایل ویدیوهای آن‌ها را تماشا و یا در آن‌ها عضو شوید. اگر کانالی را پیدا نکردید اینجا می‌توانید آن را جستجو کنید.

دسترسی به کانال‌های از اپلیکیشن نت استور

 

 • 2- بخش کانال‌ها در لانچر نت باکس: در این بخش هم می‌توانید به کانال‌هایی که عضو آن‌ها هستید دسترسی داشته باشید. همچنین در ردیف‌های ویدیوها و کانال‌های پیشنهادی محتواهای جدید به شما پیشنهاد خواهد شد.

دسترسی به کانال‌ها از لانچر

 

 • 3- بخش ورزشی در لانچر نت باکس: در این بخش مستقیما به ویدیوهای کانال‌های ورزشی همچون ورزش 3 و فوتبال 360 دسترسی داشته باشید. این بخش شامل ردیف‌هایی مانند پخش زنده، هایلایت‌های ورزشی، لیست کانال‌های ورزشی و فیلم‌های ورزشی است.

بخش کانال‌های ورزش در لانچر

 

نکته: در آخرین آپدیت لانچر نت باکس ردیف جدیدی به نام «به تماشا ادامه دهید» اضافه شده است که با آن می‌توانید به ادامه‌ی ویدیوهای کانال ها که قبلا نیمه تمام گذاشته‌اید به راحتی دسترسی داشته باشید.

بروزرسانی‌های کانال

ما در نت باکس همواره سعی داریم با بهبود مستمر اپلیکیشن‌هایمان کیفیت آن‌ها را روزبه‌روز افزایش دهیم تا شما هم رضایت بیشتری از آن‌ها داشته باشید. این بهبود‌ها در قالب بروزرسانی‌های مستمری ارائه می‌شوند که با انتشار نسخه‌های جدیدتر کیفیت اپلیکیشن‌ها را بهتر می‌کنند و امکانات جدیدی به آن‌ها اضافه می‌کنند. در این قسمت می‌توانید لیست تغییراتی که با انتشار هر بروزرسانی اپلیکیشن کانال اتفاق افتاده‌اند را ببینید.

تغییرات نسخه 3.0.0

 • تغییر کلی و بهبود رابط کاربری کانال در لانچر

 • سیستم جدید پیشنهاد محتوا بر پایه رفتار هر کاربر به صورت شخصی‌سازی شده

 • اضافه‌شدن ردیف‌های اخیرا تماشا کرده‌اید، تازه‌ترین ویدیوها، پیشنهاد برای شما، کانال‌های پیشنهادی و …

 • اضافه‌شدن امکان ساخت پلی‌لیست‌های شخصی

 • آسان‌تر شدن دسترسی به لیست همه کانال‌ها

 • اضافه‌شدن ردیف ویژه‌ها برای ویدیوهای پریمیوم

 • امکان دسترسی به گزینه‌های بیشتر با نگه داشتن دکمه وسط یا More ریموت کنترل روی هر ویدیو و کانال

سوالات متداول در مورد اپلیکیشن کانال

اپلیکیشن کانال نت باکس چیست و چه کاربردی دارد؟

اپلیکیشن کانال سرویسی است که نت باکس برای تماشای محتوای ویدئویی غیرسینمایی روی اندروید باکس و تلویزیون طراحی کرده است.

چه کانال‌هایی را می‌توان با اپلیکیشن کانال تماشا کرد؟

از جمله کانال‌های این اپلیکیشن می‌توان به ورزش 3، نشنال جئوگرافی، فوتبال 360 و دیرین دیرین اشاره کرد.

چگونه می‌توان از اپلیکیشن کانال استفاده کرد؟

برای استفاده از اپلیکیشن کانال باید یک اندروید باکس نت باکس داشته باشید. در این صورت اپلیکیشن کانال به صورت پیش‌فرض روی آن نصب خواهد بود و می‌توانید به راحتی از آن استفاده کنید.

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران

4.0

912****95

29 فروردین 1403

سلام وقت بخیر لطفا کانال زیر در صورت امکان اضافه کنید Taha Game Academy Curlyfragrace nima aj game ممنون

پدرام رزمجو

ممنون از مشارکت شما. حتما به تیم مربوطه ارجاع داده میدم.

5.0

فرشید

11 دی 1402

سلام لطفاً کانال don complex رو اضافه کنید

پدرام رزمجو

ممنون از مشارکت شما. به تیم محتوا منتقل شد.

3.0

سعید

13 آذر 1402

سلام.من تازه نت باکسم رو تحویل گرفتم. میخوام بدونم محتوای کانال چطور به روز رسانی میشه چون جدیدترین محتواهاش مربوط به یه هفته قبل و جدیدتراش رو نداره.

پدرام رزمجو

محتوای کانال مدام در حال بروزرسانیه. در بدترین حالت نباید بیشتر از دو ساعت طول بکشه. اگر یک هفته پیش رو به عنوان جدیدترین محتوا دارین ملاحظه میکنین یا محتوای جدیدی منتشر نشده از طرف منبع اصلی یا مشکلی در سیستم بروزرسانی نت باکس هست. در این صورت ممنون میشم اسم کانال رو بفرمایید که پیگیری کنیم. به طور کلی اگر با پشتیبانی در ارتباط باشین، چه انلاین و چه تلفنی، این موارد سریعتر پیگیری میشه.

محمد

2 تیر 1402

سلام نت باکس بنده چند مدته داخل اتصال به اینترنت خیلی اذیت میکنه و سخت وصل میشه ،به روز رسانی جدیدی هم برام بالا نمیاد لطفاً راهنمایی کنید ممنونم

پدرام رزمجو

لطفا از ساعت 9 الی 17 با پشتیبانی به شماره 02128426022 تماس بگیرین که دقیقتر پیگیری بشه.

بابک عابد

16 فروردین 1402

سلام و خسته نباشید من از نتباکس چند ماه است که استفاده می کنم و با توجه به این که 2 تا اندروید باکس دارم ، از برنامه های نتباکس بسیار رضایت بیشتری داشتم وبه همین جهت از این دستگاه استفاده می کردم . ولی متاسفانه نمی دانم به چه علت در سال جدید مشکل پیداکرده و به عنوان مثال به اینترنت که اتصال دارد مینویسد اتصال محدود و هیچ کانلی را باز نمی کند . از طرف پشتیبانی هم پیامکی آمدکه ساعت را دستی تنظیم کنیم و بعد از انجام این کار طبق دستورالعمل هم باز تغییری ایجاد نشد و الان دستگاه بدون استفاده است . لطفا راهنمایی کنید . سپاسگزارم

ناهید روزمه

سلام و احترام لطفا ساعت و تاریخ را بصورت دستی دقیق و درست تنظیم کنید و از قسمت تنظیمات>تنظیمات ترجیحی>درباره>بروزرسانی سیستم دستگاه را اپدیت کنید بعد از انجام اپدیت مشکل برطرف میشود.