محمدرضا کبیری

زمان مطالعه: 3 دقیقه
زمان مطالعه: 3 دقیقه

انتقال فایل از گوشی موبایل به اندرویدباکس

انتقال فایل از گوشی موبایل به اندرویدباکس یکی از نیازهای روزمره‌ی ما در هنگام کار با اندرویدباکس است. گاهی اوقات می‌خواهیم یک فیلم، تعدادی عکس و یا فایل نصبی یک اپلیکیشن را روی اندرویدباکس داشته باشیم ولی دسترسی به فلش یا تجهیزات ذخیره‌سازی نداریم. همچنین اگر بخواهیم فایل را یک بار از گوشی موبایل روی کامپیوتر کپی کنیم و سپس از کامپیوتر به فلش و بعد به اندرویدباکس! احتمالا خیلی هم زمان بر باشد.

در این نوشتار از مجله‌ی نت باکس می‌خواهیم یک اپلیکیشن بسیار ساده اما قدرتمند برای انتقال فایل از گوشی موبایل به اندرویدباکس و برعکس را معرفی کنیم.

پیش‌نیازها

  • هم گوشی موبایل و هم اندرویدباکس به یک شبکه‌ی وای‌فای متصل باشند
  • روی هر دو دستگاه برنامه‌ی Send Files to TV نصب باشد

نصب اپلیکیشن Send Files to TV روی اندرویدباکس

این اپ یکی از بهترین اپلیکیشن‌های انتقال فایل روی سیستم عامل اندروید TV است. برای آشنایی بیشتر با این اپ، نوشتار ۷ اپلیکیشن ضروری برای اندروید باکس را بخوانید. برای نصب اپلیکیشن Send Files to TV می‌توانید وارد برنامه‌ نت استور بشید و پس از پیدا کردن اپلیکیشن مورد نظر در ردیف «پیشنهاد برای شما» آن را نصب کنید. پس از نصب، این اپلیکیشن هم به لیست برنامه‌ها در صفحه‌ی اصلی اضافه می‌شود.

برنامه Send Files to TV را روی اندروید باکس نت باکس نصب کنید

نصب اپلیکیشن Send Files to TV روی موبایل

روی گوشی موبایل وارد برنامه‌ی گوگل پلی استور بشید و برنامه‌ی Send Files to TV را پیدا و نصب کنید.

برنامه ی Send Files to TV را روی موبایلتان نصب کنید

حالا در هر دو دستگاه وارد برنامه شوید. روی اندرویدباکس گزینه‌ی تنظیمات اپلیکیشن را انتخاب کنید.

رابط کاربری برنامه Send Files to TV روی اندروید باکس نت باکس

همان‌طور که در تصویر زیر می‌بینید نام دستگاه و آدرسی که فایل‌های دریافتی در آن ذخیره می‌شوند نشان داده می‌شود. شما می‌توانید در صورت نیاز، مسیر ذخیره‌سازی فایل‌ها را تغییر بدهید. این مسیر به صورت پیش‌فرض فولدر دانلود می‌باشد.

تنظیمات برنامه Send Files to TV روی اندروید باکس نت باکس

حال، دکمه‌ی برگشت روی ریموت کنترل را بزنید. در صفحه‌ی اصلی اپلیکیشن، برای ارسال فایل روی SEND و برای دریافت فایل روی RECEIVE بزنید. برای مثال برای دریافت فایل از گوشی وقتی روی RECEIVE بزنید صفحه زیر را می‌بینید که فعلا خالی است. 

صف فایل ها در برنامه Send Files to TV روی اندروید باکس نت باکس

روی گوشی موبایل برنامه Send Files to TV را باز کنید و Send را انتخاب کنید. سپس فایل مورد نظر را انتخاب کنید تا صفحه زیر ظاهر شود.

انتخاب فایل روی گوشی در برنامه Send Files to TV

اگر اندرویدباکس و موبایل به یک شبکه‌ی وای‌فای متصل باشند نام اندرویدباکس در لیست دستگاه‌های دریافت‌کننده (مثل تصویر بالا) آورده می‌شود. با انتخاب اندرویدباکس در این صفحه ارسال فایل آغاز می‌شود.

فرآیند ارسال و دریافت فایل روی نت باکس و گوشی با استفاده از اندروید باکس نت باکس

این فایل در مسیری که قبلا گفته شد ذخیره می‌شود. برای استفاده از فایل می‌توانید با رجوع به برنامه‌ی فایل منیجر (File Manager) فایل مورد نظر رh پیدا کنید. فرآیند دریافت فایل از اندرویدباکس دقیقا همین مراحل است با این تفاوت که این بار فرستنده و گیرنده عوض می‌شود.

البته به جز این روش، روش‌های دیگری هم برای انتقال فایل‌ها به اندرویدباکس وجود دارد. اپلیکیشن Shareit و بعضی اپلیکیشن‌های دیگر هم این کار را می‌کنند. اگر علاوه بر انتقال فایل، علاقمندید که صفحه‌ی گوشی موبایل را هم میرور کنید به نوشته‌ی میرور کردن صفحه گوشی موبایل روی تلویزیون  سر بزنید.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.