نت باکس

راهنمای اتصال ریموت کنترل مدل شاین در حالت IR و بلوتوث

نحوه اتصال ریموت کنترل مدل شاین به نت باکس شاین

برای اتصال ریموت کنترل مدل شاین چه کار باید کرد؟ اگر برای اولین بار دستگاه نت باکس شاین را راه اندازی کنید یا به هر دلیل از حساب کاربری نت باکس خود خارج شده باشید در ابتدا این تصویر را خواهید دید.

اتصال ریموت کنترل مدل شاین
اتصال ریموت کنترل مدل شاین

در این قسمت از اتصال ریموت کنترل مدل شاین از شما خواسته شده که دکمه های + و – روی کنترل را به طور هم‌زمان و حداقل 4 ثانیه نگه دارید. با این کار، ریموت کنترل شاین وارد Discovery Mode یا حالت جستجو می‌شود تا خود را به نت باکس معرفی می‌کند و نت باکس بتواند به آن متصل شود.

نکته:در این حالت چراغ جلوی کنترل مرتبا خاموش و روشن خواهد شد.

لازم به ذکر است که اگر به مدت 40 ثانیه صبر کنید و دکمه ها نگه ندارید، تصویر زیر را خواهید دید و دکمه «با مادون قرمز ادامه می‌دهم» در دسترس قرار ‌می‌گیرد تا بتوانید بدون بلوتوث و با مادون قرمز به کار خود ادامه دهید. همان حالتی که باید کنترل رو دقیقا روبروی نت باکس بگیرید. پس اگر تمایل به اتصال بلوتوث ندارید، باید 30 ثانیه صبر کنید!

40 ثانیه تا فعالسازی حالت مادون قرمز
40 ثانیه تا فعالسازی حالت مادون قرمز

خب! بعد از نگه داشتن + و – به مدت حداقل 4 ثانیه چه می‌شود؟ ریموت کنترل در حالت بلوتوث به نت باکس متصل خواهد شد و تصویر زیر را می‌بینید:

اتصال ریموت کنترل شاین نت باکس
اتصال ریموت کنترل شاین نت باکس

پیشنهاد مطالعه: ریموت کنترل های اندروید باکس نت باکس را بشناسید

اتصال ریموت کنترل مدل شاین با بلوتوث یا مادون قرمز؟

یادتان باشد در اتصال ریموت کنترل مدل شاین نمی‌توانید به طور همزمان اتصال مادون قرمز و بلوتوث را داشته باشید. یعنی در لحظه فقط یکی از این حالات فعال است. اگر در حالت بلوتوث باشد با زدن هر دکمه، چراغ جلوی کنترل یک بار چشمک میزند و اگر در حالت مادون قرمز (IR) باشد با زدن هر دکمه دو بار چشمک میزند. 

یک مسیر دیگر برای اتصال ریموت کنترل مدل شاین وجود دارد. بخش بلوتوث در “تنظیمات” که در تصویر زیر می‌بینید.

تنظمیات نت باکس
تنظمیات نت باکس

دکمه تنظیمات که روی کنترل است هم شما را به همین بخش هدایت می‌کند. بعد از وارد شدن به بخش Bluetooth گزینه های زیر را خواهید دید:

انتخاب نام بلوتوث ریموت کنترل
انتخاب نام بلوتوث ریموت کنترل

بخش اول که فعال یا غیرفعال بودن بلوتوث نت باکس را نمایش می‌دهد و با انتخاب آن می‌تواند این حالت را تغییر دهید. این قسمت برای اتصال ریموت کنترل مدل شاین در حالت بلوتوث است.

بخش دوم لیستی از دستگاه‌هایی را نشان می‌دهد که تا به حال به نت باکس متصل شده‌اند. اگر ریموت کنترل را متصل کرده باشید باید در این لیست موجود باشد(معمولا با نام: Nbx-magic-remote-n) و اگر این ریموت در حال حاضر به نت باکس متصل باشد، عبارت Connected را زیر نام ریموت کنترل خواهید دید. مانند تصویر زیر:

اگر بخواهید ریموت کنترل یا دستگاه دیگری از طریق بلوتوث متصل است را قطع کنید کافیست روی نام آن کلیک کنید و تایید را بزنید.

تایید نهایی اتصال ریموت کنترل بلوتوثی شاین
تایید نهایی اتصال ریموت کنترل بلوتوثی شاین

گزینه Pair new device

گزینه Pair new device برای اتصال ریموت کنترل مدل شاین یا اضافه کردن یک دستگاه دیگر است. فرض کنید می‌خواهید هندزفری یا هدفون یا حتی ریموت کنترل را به نت باکس متصل کنید. 

اضافه کردن دستگاه های دیگر
اضافه کردن دستگاه های دیگر

برای این که نام ریموت کنترل یا دستگاه های دیگر را در این لیست ببینید و به آن ها متصل شوید ابتدا باید دستگاه مورد نظر را به حالت Discovery ببرید. برای مثال ریموت کنترل شاین با نگه داشتن + و – به طور همزمان وارد این حالت می‌شود و نام آن در لیست دستگاه های در دسترس (Available device) نمایان خواهد شد. 

گزینه Paired device management لیستی کامل‌تر از دستگاه های متصل یا قبلا متصل شده را نمایش می‌دهد. با کلیک روی هر کدام از موارد این لیست، منوی زیر را خواهید دید.

لغو ارتباط، تغییر نام بلوتوث دستگاه‌ متصل شده و همچنین میزان انرژی باتری را می‌توانید از این قسمت ببینید. اگر باتری ضعیف باشد، ممکن است اتصال ریموت کنترل مدل شاین در ارتباط بلوتوث با مشکل مواجه شود.

تغییر نام ریموت کنترل نت باکس مدل شاین
تغییر نام ریموت کنترل نت باکس مدل شاین

نکته: همانطور که پشت هر ریموت کنترل شاین نوشته شده است، روشن و خاموش کردن نت باکس تنها زمانی با ریموت کنترل صورت می‌گیرد که آن را روبروی نت باکس بگیرید (مانند زمانی که با مادون قرمز متصل هستید). 

ثبت دیدگاه