بهترین کانال های یوتیوب آموزش زبان که باید روی تلویزیون ببینید

احتمالا خود گوگل هم زمانی که یوتیوب را از موسسانش در سال 2006 خرید تصور نمی‌کرد که این سایت اشتراک ویدیوی رایگان به بزرگترین منبع ویدیویی در اینترنت تبدیل شود؛ به گونه‌ای که اکنون هر روز، بیش از سه میلیون و هفتصد هزار ویدیو روی آن منتشر می‌شود و به یکی از بزرگترین منابع سرگرمی و آموزش جهان تبدیل شده است.

از طرفی یوتیوب یکی از بزرگ‌ترین منابع درآمدی گوگل است، به گونه‌ای که در سال 2023، بیش از 10 درصد از کل درآمد گوگل یعنی 31.5 میلیارد دلار فقط از طریق تبلیغات یوتیوب به دست آمده است.

با همه‌ی این اوصاف، اهمیتی که یوتیوب برای ما که تماشاگر محتوا روی آن هستیم بسیار بیشتر از این‌هاست. یوتیوب جایی است که در آن می‌توان بهترین روش پختن مرغ آبدار را از کانال‌های آشپزی یاد گرفت، ویدیویی از پرواز یک پرنده‌ی زیبا در کنار نیاگارا که دیروز گرفته شده را دید، تحلیلی 1 ساعته و موشکافانه در مورد یک فیلم کالت از سال 2001 را تماشا کرد و هر زبانی که دوست داریم را با بهترین کانال های یوتیوب آموزش زبان از صفر تا صد به صورت ویدیویی و رایگان گرفت.

یوتیوب، منبعی فوق‌العاده برای آموزش رایگان زبان انگلیسی

یوتیوب یکی از منابع ایده‌آل برای یادگیری زبان است چون ویژگی‌هایی را در خود جمع کرده است که در جاهای دیگر به سختی می‌توان پیدا کرد:

  • تنوع بالای کانال‌ها: به علت ماهیت اشتراکی و رایگان بودن آن، کانال‌های آموزش زبان یوتیوب تنوع بسیار زیادی دارند. فرقی ندارد که بخواهید آموزش زبان را از صفر شروع کنید یا می‌خواهید فقط اصطلاحات تخصصی حقوقی را یاد بگیرید یا می‌خواهید تلفظ دقیق لوازم آشپزخانه را بدانید. برای هر کدام می‌توان کانال و ویدیویی با کیفیت بالا پیدا کرد.
  • داشتن زیرنویس: برای افرادی که می‌خواهند زبان را از مراحل ابتدایی بیاموزند، داشتن زیرنویس یک موهبت بزرگ است.
  • دسترسی‌پذیری بالا: فرقی ندارد می‌خواهید روی چه دستگاهی از یوتیوب استفاده کنید. شاید هم می‌خواهید ویدیوها را با سرعت 0.5 تماشا کنید.

چگونه کانال‌های یوتیوب آموزش زبان را روی تلویزیون ببینیم؟

دیدن ویدیوهای یوتیوب در ایران همواره سخت بوده است چون با محدودیت‌هایی که برای اینترنت وجود دارد، پیش‌نیازهایی زیادی برای استفاده از یوتیوب وجود دارد.

اما یکی از بهترین روش‌ها برای تماشای یوتیوب، تماشای آن روی تلویزیون است. چون تلویزیون‌های خانه معمولا بزرگ‌ترین و باکیفیت‌ترین نمایشگرهای هر خانه هستند با تماشا روی آن‌ها بهتر می‌توان با ویدیو ارتباط گرفت.

کانال های آموزش زبان روی تلویزیون
کانال‌های یوتیوب آموزش زبان روی تلویزیون

از طرفی یادگیری زبان فرآیندی است که نیاز به تمرکز بالا دارد و تماشای ویدیو روی تلویزیون می‌تواند یادگیری را تسهیل کند. به همین دلیل است که اپلیکیشن کانال نت باکس محلی ایده‌آل برای تماشای آسان و بدون دردسر کانال‌های آموزش زبان روی تلویزیون است.

با اپلیکیشن کانال روی نت باکس آشنا شوید.

10 تا از بهترین کانال‌های آموزش زبان یوتیوب

در ادامه می‌خواهیم با برخی از بهترین کانال‌هایی که برای آموزش زبان در سطوح مختلف روی یوتیوب وجود دارند آشنا شویم و ببینیم که چگونه می‌توان ویدیوهای آن‌ها را به راحتی روی تلویزیون تماشا کرد.

1- کانال Learn English with Bob the Canadian:

یادگیری یک زبان می‌تواند به صورت‌های مختلفی اتفاق بیفتد. هر کدام از ما معمولا پایه‌های اولیه زبان انگلیسی را می‌دانیم ولی چون این یادگیری در محیط مدرسه و کلاس اتفاق افتاده، یادگیری ما خیلی عمیق نبوده و به صورت پراکنده چیزهایی یادمان مانده.

بهترین کانال های یوتیوب آموزش زبان - Learn English with Bob the Canadian

آقای Bob که یک معلم زبان انگلیسی کانادایی است از سال 2017 در این کانال کار آموزش زبان را شروع کرده‌ است. البته نباید از این کانال انتظار آموزش از صفر تا صد زبان را داشته باشید بلکه ویدیوهای این کانال بیشتر با تمرکز بر آموزش زبان در موقعیت‌ها و موضوعات مختلف مانند سفر، خرید و بهداشت است.

نکته‌ی جالب در مورد این کانال هم به شخصیت خالق این کانال برمی‌گردد که سعی می‌کند یادگیری زبان را بدون پیچیدگی‌های معمول انجام دهد و این فرآیند را هرچه بیشتر خوشایند و لذت‌بخش کند. با تماشای ویدیوهای این کانال علاوه بر یاد گرفتن زبان می‌توانید فرآیند زندگی یک معلم کانادایی که در منطقه‌ای روستایی زندگی می‌کند را هم تماشا کنید. علاوه بر این پلی‌لیست‌ها بدردبخوری هم در این کانال پیدا خواهید کرد که کارتان را راحت‌تر می‌کند.

2- کانال English With Jennifer:

دومین کانالی که می‌خواهیم برای آموزش زبان به شما معرفی کنیم یکی از قدیمی‌ترین‌ و بهترین کانال های یوتیوب آموزش زبان است که از همان اوایل شروع به کار یوتیوب به همراه خانواده‌اش در حال آموزش زبان در یوتیوب است.

english with jennifer

این کانال یک سری ویدیوی 120 قسمتی برای آموزش بیسیک زبان هم دارد که می‌تواند برای شروع کار کمک حال شما باشد. ویدیوهای کانال English With Jennifer معمولا حال و هوای صمیمی و حس آرامش‌بخشی دارند که باعث می‌شوند آموزش زبان از حس کلاس درس خارج شود.

این کانال علاوه بر آموزش بیسیک تخصصی‌تری هم در زمینه لهجه صحیح هم دارد که با دیدن آن‌ها می‌توانید مهارت اسپیکینگ خود را بیش از پیش تقویت کنید.

3- کانال mmmEnglish:

این کانال با وجود این که سابقه‌ی چندانی مثل دیگر کانال‌هایی که معرفی می‌کنیم ندارد، ولی در همین مدت توانسته با تولید ویدیوهایی با کیفیت بالا و پرداختن به موضوعات از زوایای جدید، طرفداران زیادی جذب کند و به یکی از بهترین کانال های آموزش زبان تبدیل شود.

mmmEnglish کانال

اگر قصد استفاده از این کانال را دارید دقت داشته باشید که این کانال تمرکز زیادی روی آموزش زبان از صفر ندارد و بیشتر مناسب کسانی است که مقداری آشنایی اولیه با انگلیسی دارند. یکی از موضوعاتی که این کانال در ویدیوهای زیادی به آن پرداخته است، نحوه تلفظ صحیح کلمات و مهارت‌های اسپیکینگ است. 

علاوه بر این در ویدیوهای جداگانه و با جزییات مثال‌زدنی بسیاری به بحث‌های مهمی مثل vocabulary و گرامر هم پرداخته است که به شما کمک می‌کند به صورت کاربردی با موضوعاتی که در زندگی واقعی می‌توانند برایتان مفید باشند آشنا شوید.

یکی دیگر از ویژگی‌های جالب این کانال پرداختن به اصطلاحات روزمره در زبان انگلیسی است که اگر قصد اقامت در یک کشور خارجی را داشته باشید می‌تواند روی کیفیت زندگی شما تاثیرگذار باشد.

4- کانال Simple English Videos:

یک گروه سه‌نفره که سعی می‌کنند با هم خوش بگذرانند و از طریق اتفاقاتی که این بین می‌افتند مفاهیم زبان انگلیسی را به شما آموزش بدهند. معمولا زمانی که آموزش به گونه‌ای اتفاق بیفتد که همراه با بازی و خوشگذرانی باشد و ما احساس نکنیم که سر کلاس نشسته‌ایم، بهتر یاد می‌گیریم.

کانال Simple English Videos

کانال Simple English Videos هم سعی می‌کند که همین کار را انجام دهد. از این رو تماشای ویدیوهای آن می‌تواند توانایی‌های زبانی شما را در جنبه‌های مختلف افزایش بدهند و احساس خستگی به شما ندهند.

برای مثال اگر می‌خواهید چه تفاوتی بین لهجه‌های آمریکایی و بریتیش وجود دارد که یکی را می‌توان فهمید ولی دیگری شبیه لهجه‌ای از زبان فرانسوی به نظر می‌رسد، این کانال ویدیوهای جالبی دارد که به شما کمک خواهد کرد.

علاوه بر این موضوعات این کانال به پایه‌های زبان مثل گرامر و لغات هم می‌پردازد و سعی می‌کند تمام جنبه‌های آموزش زبان را پوشش دهد. این کانال هم یکی از بهترین کانال های آموزش زبان در یوتیوب است.

5- کانال BBC Learning English:

دیگر موارد این لیست همه کانال‌هایی هستن که از دلِ علاقه یک یا چند فرد بااستعداد و خلاق بوجود آمده‌اند. اما در این میان کانال BBC Learning English یک کانال جامع است که هر ویدیوی آن توسط تیمی از حرفه‌ای‌هایی با تخصص‌های مختلف ساخته شده است و بدون شک از بهترین کانال های آموزش زبان در یوتیوب است.

این کانال جامع و حرفه‌ای با داشتن بیشتر از 3500 ویدیو کوتاه و بلند که همه با دقت و کیفیت بالا ساخته شده‌اند منبعی بی‌پایان برای آموختن زبان انگلیسی است. 

کانال BBC Learning English

ویدیوهای این کانال را می‌توان از جنبه‌های مختلف تقسیم‌بندی و نگاه کرد. یک جنبه نگاه از دید ارکان آموزش زبان مثل لغات، گرامر، اسپیکینگ و … است که برای هر کدام از آن‌ها می توانید صدها ویدیو پیدا کنید. پلی‌لیست‌های متنوع کانال می‌توانند در این راه کمک زیادی به شما بکنند.

جنبه دیگری که با آن می‌توان به ویدیوهای این کانال نگاه کرد ویدیوهای کانال از لحاظ موضوعی است. این کانال از محتواهای ویدیویی شبکه BBC استفاده می‌کند تا به آموزش زبان شما کمک می‌کند. تماشای این ویدیوها یکی از بهترین راه‌ها برای آموزش غیرمستقیم زبان انگلیسی است.

6- کانال Business English with Christina:

کانالی که در این قسمت می‌خواهیم معرفی شاید به درد همه نخورد، ولی برای آن‌هایی که می‌خواهند در زمینه کسب و کار زبانشان را قوی کنند، یکی از بهترین منابع ویدیویی است. خود کانال هم هدف خود را موفقیت کاری کسانی که زبان مادری‌شان انگلیسی نیست در کشور‌های انگلیسی‌زبان عنوان کرده است.

کانال Business English with Christina

در این کانال سعی شده است تا از جنبه‌های مختلف به آموزش زبان برای محیط‌های کاری پرداخته شود. برای مثال یکی از سخت‌ترین و مهم‌ترین کارها برای استخدام، جلسه مصاحبه است که خیلی‌ها به خاطر استرس بالا حتی با وجود داشتن توانایی بالا در زبان، به مشکل می‌خورند. این کانال چندین ویدیوی خوب برای آمادگی برای جلسه مصاحبه دارد.

اما علاوه بر این موقعیت خاص، موقعیت‌های مختلفی هنگام حضور کار در یک محیط شغلی با زبان بیگانه ممکن است اتفاق بیفتد که این کانال سعی کرده است برای هر کدام از آن‌ها ویدیوی آموزشی بسازد.

یکی دیگر از ویژگی‌های منحصر بفرد این کانال پرداختن به جنبه‌های روانی یادگیری زبان جدید و نقش عادات در این فرآیند است. مثلا آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که اعتماد بنفس می‌تواند چه تاثیری روی تقویت زبان داشته باشد؟

7- کانال Rachel’s English:

این کانال تمرکز خاصی بر روی انگلیسی با لهجه‌ی آمریکایی دارد پس اگر دوست دارید زبان را با لهجه‌ی بریتیش یاد بگیرید احتمالا خیلی به دردتان نخورد. ویدیوهای این کانال کیفیت ساخت بالایی دارند ولی نمی‌توان آن‌ها را برای افرادی با سطح زبان پایین توصیه کرد. تمرکز اصلی در این کانال موضوعاتی هستند که در زندگی واقعی کاربردی هستند و می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

کانال Rachel's English

علاوه بر ویدیوهای زیادی که به صورت تخصصی برای تقویت تلفظ کلمات ساخته شده‌اند، سری ویدیوهای کاربردی دیگری هم در مورد موضوعاتی مثل مصاحبه شغلی در آمریکا، زبان در سفر، پایه‌های اولیه زبان محاوره و … را هم در این کانال می‌توانید پیدا کنید.

علاوه بر این موارد در این کانال می‌توانید ویدیوهای جالبی در مورد آموزش زبان انگلیسی با استفاده از برخی فیلم‌ها و سریال‌ها پیدا کنید که اگر اهل فیلم و سریال باشید، می‌تواند به دردتان بخورد. به همین دلیل این کانال یکی از بهترین کانال های یوتیوب آموزش زبان مخصوصا با لهجه‌ی آمریکایی است.

8- کانال EnglishClass 101:

یکی دیگر از قدیمی‌ترین و بهترین کانال های آموزش زبان که در این لیست داریم کانال EnglishClass 101‌ است. این کانال هم کار خود را از روزهای ابتدایی یوتیوب شروع کرده است و تا کنون در بیش از 2200 ویدیویی که تولید کرده است سعی کرده تا کیفیت کار خود را روزبه‌روز بهبود ببخشد.

کانال EnglishClass 101

این کانال با توجه به هدفی که از ابتدا برای خود تعیین کرده است، در ساخت ویدیوهایش زبان‌آموزان از تمام سطوح را در نظر گرفته و شما با هر سطح زبانی که دارید، می‌توانید ویدیوی آموزشی مناسب خودتان پیدا کنید. 

علاوه بر این این کانال به موضوعات متنوع و جالبی هم پرداخته است که از میان آن‌ها می‌توان به آموزش زبان از طریق آهنگ‌ها اشاره کرد. همچنین این کانال ویدیوهای لایو و رایگان متعددی به شکل کلاس درس دارد که می‌تواند برای همه مفید باشد.

با این کانال می‌توانید با جنبه‌های مختلف زبان انگلیسی مانند گرامر و مهارت listening آشنا شوید و آن‌ها را یاد بگیرید.

9- کانال linguamarina:

این کانال یک داستان منحصر بفرد از ماجرای موسسش دارد. خانم مارینا موگیلکو یک یوتیوبر و کارآفرین خودخوانده روسی که به آمریکا مهاجرت کرده است و با تاسیس یک استارتاپ در حوزه آموزش زبان کاربردی توانسته به موفقیت دست پیدا کند.

کانال linguamarina

خانم موگیلکو در این کانال با ساختن ویدیوهای مختلفی در موضوعات مختلف به آموزش زبان شما کمک کند. این ویدیوها موضوعات مختلفی از آمادگی برای مصاحبه تا ترفندهای بهبود نمرات تافل تا نحوه تلفظ صحیح نام برندها را شامل می‌شود.

علاوه بر تمرکز روی لهجه و تلفظ صحیح کلمات، این کانال یک پلی لیست خوب هم برای آموزش و آمادگی برای امتحان تافل دارد که ارزش تماشای بالایی دارند.

10- کانال English Addict With Mr Duncan:

گاهی اوقات برای یاد گرفتن یک زبان جدید، هیچ چیز بهتر از یک مرد انگلیسی با یک قریحه طنز تلخ بریتانیایی و یک لهجه غلیظ بریتیش نیست. این کانال کارش را از سال 2006 شروع کرده که آن را به باسابقه‌ترین کانال این لیست تبدیل می‌کند.

کانال English Addict With Mr Duncan

آقای دانکن، در این کانال نقش یک کاراکتر غیرواقعی را بازی می‌کند تا یادگیری زبان را هر چه بیشتر سرگرم‌کننده کند. این کانال پلی‌لیست‌های موضوعی جالبی دارد که می‌توانید همواره از آن‌ها استفاده کنید. 

در حال حاضر آقای دانکن ویدیوهای از پیش‌ساخته زیادی تولید نمی‌کند و بیشتر فعالیتش در کانال به صورت پخش زنده انجام می‌شود. اما شما هم می‌توانید هم از حاصل سال‌ها زحمت این کانال استفاده کنید و هم می‌توانید با تماشای ویدیوهای پخش زنده این کانال به توانایی‌های زبانی خود بیفزایید.

جمع‌بندی

در این مقاله 10 تا از بهترین کانال های یوتیوب آموزش زبان انگلیسی را به شما معرفی کردیم. برای آموزش زبان یک روش ثابت و یکسان علمی وجود ندارد که همه بتوانند به این طریق زبان یاد بگیرند. هر کسی با روشی خاص می‌تواند زبان را بهتر از دیگران یاد بگیرد. حتی در میان کانال‌هایی که معرفی کردیم، هر کانال روش خاص خودش را برای آموزش زبان دارد.

اگر می‌خواهید این کانال‌ها را به راحتی و روی تلویزیون تماشا کنید، توصیه ما به شما استفاده از اپلیکیشن کانال روی اندروید باکس‌های نت باکس است. با این اپلیکیشن هر موقع که دلتان می‌خواهد ویدیوهای دلخواهتان را ببینید و زبانتان را تقویت کنید.

سوالات متداول

بهترین کانال یوتیوب آموزش زبان انگلیسی کدام کانال است؟

کانال های آموزش زبان زیادی روی یوتیوب وجود دارند که از بین آن‌ها می‌توان به کانال‌های BBC Learning English و Rachel’s English اشاره کرد.

بهترین کانال یوتیوب برای آموزش زبان انگلیسی با لهجه آمریکایی کدام کانال است؟

از بهترین کانال‌ها برای یادگیری زبان با لهجه آمریکایی می‌توان به کانال‌های Rachel’s English و linguamarina اشاره کرد.

چگونه می‌توان کانال های یوتیوب آموزش زبان را روی تلویزیون تماشا کرد؟

یکی از بهترین و راحت‌ترین روش‌های تماشای کانال‌های یوتیوبی روی تلویزیون، اپلیکیشن کانال روی اندروید باکس نت باکس است.

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران

5.0

Pedram

28 فروردین 1403

کانال های آموزش زبان انگلیسی به فارسی زبانان رو معرفی میکردید مثل فرازبان، دکتر احمدیان و English Nerd Club

سجاد بهنام

درود بر شما. خیلی ممنونم که نظرتون رو به ما انتقال دادین. سعی می‌کنیم که در آینده این کانال‌ها رو هم بررسی و اضافه کنیم.