فیلیمو روی تلویزیون (هوشمند و غیرهوشمند)

در این نوشتار می‌خواهیم با « استفاده از فیلیمو روی تلویزیون » بیشتر آشنا شویم و روش های استفاده از محتوای آن را بدانیم؛ فارغ از اینکه چه نوع تلویزیونی داریم؟ قدیمی است یا جدید؟ هوشمند است یا غیرهوشمند؟

فیلیمو چیست؟!

فیلیمو بستری است برای تماشای فیلم و سریال که هر روز آثار جدیدی به آرشیو عظیم آن اضافه می‌شود. فیلیمو کار خود را از سال 1393 شروع کرد و اکنون به نقطه‌ای رسیده که آثار اورجینالی مانند جیران و یاغی را با بودجه‌های بزرگ می‌سازد و به صورت اختصاصی پخش می‌کند.

فیلیمو روی چه دستگاه هایی قابل استفاده است؟

برای تماشای محتوای فیلیمو می‌توان از هر دستگاهی که قابلیت وبگردی دارد (مانند لپ تاپ، موبایل، تبلت، تلویزیون) استفاده کرد و با جستجوی آدرس سایت فیلیمو (www.filimo.com) به محتوای آن دسترسی داشت. همچنین فیلیمو برای هر دستگاه‌ (لپ تاپ، موبایل، تبلت، تلویزیون) یک اپلیکیشن مخصوص دارد. با نصب و راه اندازی فیلیمو به جای آنکه مدت زمان قابل توجهی برای دانلود شدن سریال و فیلم مدنظرمان صبر کنیم به راحتی و با قابلیت پخش زنده در همان لحظه می‌توانیم محتوای آن را تماشا کنیم. البته در سایت فیلیمو و اپلیکیشن موبایل آن امکان دانلود محتوا هم وجود دارد. در این نوشتار توجه ویژه‌ای به استفاده از فیلیمو روی تلویزیون خواهیم داشت.

مطلب پیشنهادی: فیلیمو، نماوا یا فیلم نت روی تلویزیون و اندروید باکس

چگونه باید از فیلیمو روی تلویزیون استفاده کنم؟

برای استفاده از فیلیمو ابتدا باید در سایت یا اپلیکیشن آن ثبت‌نام کنید. مشخصه اصلی برای ثبت نام و داشتن یک حساب کاربری، شماره موبایل است. بعد از وارد کردن شماره موبایل و مشخصات لازم دیگر، حساب کاربری ثبت خواهد شد. سپس می‌توانید روی حداکثر سه دستگاه وارد حساب کاربری خود شوید و از محتوای فیلیمو استفاده کنید.

بخش‌هایی از محتوای فیلیمو رایگان است اما محتوای اصلی آن نیاز به اشتراک دارد. اشتراکی که می‌توانید بر اساس بازه‌های زمانی آن را خریداری کنید. در حال حاضر کمترین مدت زمانی که می‌توان اشتراک خریداری کرد ۱۵ روز است. اشتراک یک ماهه، سه ماهه و شش ماهه هم قابل خریداری است. (لینک خرید اشتراک فیلیمو)

در حال حاضر اگر کاربر جدید فیلیمو باشید و قبلا اشتراک فیلیمو را نخریده باشید می‌توانید از کد تخفیف اولین خرید هم استفاده کنید.

کجا می‌توانیم فیلم و سریال‌های فیلیمو را تماشا کنیم؟ آیا به صفحه‌ی موبایل خود محدودیم؟

برای تماشای فیلیمو چندین انتخاب پیش روی شما است:

  • روش اول استفاده از اپلیکیشن موبایل فیلیمو است. در این روش در هر جایی که به اینترنت کمی بهتر از حداقلی دسترسی داشته باشید می‌توانید آثار مورد علاقه‌ی خود را تماشا کنید. مزیت این حالت دسترسی به فیلیمو در جاهای مختلف است ولی عیب آن این است که باید به صفحه‌ی کوچک موبایل قناعت کنید.
  • روش دوم استفاده از یک لپ تاپ یا کامپیوتر خانگی است. در این حالت صفحه‌ای که برای تماشای فیلم دارید بزرگتر است ولی باز هم حداکثر دو نفر می‌توانند به صورت همزمان یک اثر را در لپتاپ تماشا کنند و البته از نزدیک! مزیت این روش امکان دانلود فیلم و سریال مورد علاقه‌تان در اپلیکیشن ویندوز فیلیمو است. می‌توانید خروجی تصویر لپ تاپ یا کامپیوتر را به تلویزیون وصل کنید ولی ما پیشنهاد بهتری داریم…
  • روش سوم که روش پیشنهادی ما است استفاده از تلویزیون یا اندروید باکس است. فیلم و سریال‌ها ساخته شده‌اند که روی نمایش بزرگ دیده شوند نه موبایل و لپ تاپ! گرچه ما این انتخاب را داریم که در گوشی هم سریال ببینیم ولی وقتی همه‌ی ما در خانه یک صفحه نمایش بزرگ به نام تلویزیون داریم چرا از آن استفاده نکنیم؟!

اگر مشکل شما برای دیدن فیلیمو روی تلویزیون این است که تلویزیون شما به اینترنت وصل نمی‌شود، قدیمی است یا هوشمند است اما فیلیمو روی آن نصب نمی‌شود نگران نباشید. این مشکل هم راه‌حل دارد…

نحوه تماشای فیلیمو روی تلویزیون های معمولی و قدیمی:

برای تماشای فیلیمو در تلویزیون های معمولی، قدیمی و غیر هوشمند چند راه وجود دارد:

تماشای فیلیمو روی تلویزیون با استفاده از کابل

یکی از راه‌های تماشای فیلیمو در تلویزیون‌های عادی، استفاده از کابل HDMI و یا MHL برای اتصال لپ‌تاپ و یا موبایل به تلویزیون و نمایش محتویات صفحه‌ی آن‌ها در تلویزیون است.

کابل MHL از یک طرف به گوشی‌ و از طرف دیگر به پورت HDMI تلویزیون وصل می‌شود. (نمونه کابل MHL) نکته‌ی محدود‌کننده در این روش عدم‌سازگاری بعضی گوشی‌ها با این کابل است و اگر می‌خواهید از این روش استفاده کنید بهتر است قبل از تهیه کابل یک بار سازگاری گوشی خود با فناوری MHL‌ را بررسی کنید.

اما برای اتصال لپ تاپ به تلویزیون بهتر است از کابل HDMI استفاده کنید. (نمونه کابل HDMI)

بعد از اتصال تنها کافی است اپلیکیشن فیلیمو را در موبایل یا لپ‌تاپ اجرا کنیم و محتوای مدنظرمان را در تلویزیون تماشا کنیم. البته خرید اشتراک هم در بسیاری از موارد نیاز است که در ادامه به آن می‌پردازیم.

تماشای فیلیمو روی تلویزیون با استفاده از اندروید باکس (پیشنهادی)

اگر تلویزیون شما هوشمند نیست اما از کیفیت آن راضی هستید واقعا نیازی نیست آن را تعویض کنید! کافیست آن قطعه‌ای که به هوشمند شدن تلویزیون ها کمک می‌کند تهیه کنید و تلویزیون خود را به راحتی و با هزینه‌ی کمی هوشمند کنید.

اندروید‌باکس‌ها قطعاتی الکترونیکی هستند که به تلویزیون وصل می‌شوند و با داشتن سیستم عامل اندروید تمام امکانات تلویزیون هوشمند را با هزینه‌ای بسیار پایین‌تر به آن اضافه می‌کنند. از این رو اندرویدباکس بهترین روش برای استفاده از فیلیمو در تلویزیون‌های عادی و قدیمی است. برای مطالعه بیشتر در مورد اندروید باکس ها نوشتار اندروید باکس چیست را بخوانید.

تصویر زیر محیط کاربری اندروید باکس نت باکس روی تلویزیون را نشان می‌دهد.

لانچر اندروید باکس نت باکس

خرید اندروید باکس نت باکس مدل پرایم + سه ماه اشتراک فیلیمو

بنابراین برای تماشای فیلیمو روی تلویزیون (هر نوع تلویزیون!) کافی است اندروید باکس مورد علاقه خود را بخرید و آن را به تلویزیون وصل کنید. از آنجایی که اندروید باکس نت باکس بصورت پیش‌فرض فیلیمو را روی خود دارد، تنها کاری که باید بکنید اجرا کردن اپلیکیشن فیلیمو بر روی آن و ورود به حساب کاربری است. در ادامه نحوه ورود به حساب کاربری فیلیمو روی تلویزیون را توضیح خواهیم داد.

رابط کاربری بسیار زیبا و قیمت مناسب نت باکس، این اندروید باکس را از موارد مشابه در بازار جدا می‌کند. علاوه بر این با داشتن این اندروید باکس می‌توانید اپلیکیشن‌های مختلف دیگری را هم بر روی آن نصب کنید و استفاده‌ی خود از تلویزیون را به سطح جدیدی برسانید. سرویس های اختصاصی نت باکس را بشناسید!

نحوه نصب فیلیمو روی تلویزیون های هوشمند:

اگر تلویزیون شما هوشمند است به این معنی که سیستم عامل معمولا اندروید تی وی دارد و می‌توان با آن به اینترنت وصل شد، کار راحتی برای تماشای فیلیمو دارید. برای این کار می‌توانید از دو روش زیر یکی را انتخاب کنید:

1- استفاده از مرورگر: اگر تلویزیون شما سیستم عامل اندروید ندارد ولی می‌توانید به اینترنت وصل شوید و از مرورگر استفاده کنید کافی است در مرورگر تلویزیون آدرس tv.filimo.com را وارد کنید و در این صفحه روی دکمه‌ی ورود کلیک کنید. حال در این صفحه یک کد به شما نمایش داده خواهد شد.

سپس در گوشی موبایل یا لپتاپ خود به آدرس filimo.com/activate بروید و کد روی صفحه تلویزیون را در قسمت ورود ثبت کنید. بعد از این کار شما وارد حساب کاربری خود در فیلیمو می‌شوید و می‌توانید از طریق مرورگر تلویزیون به تماشای آثار مورد علاقه خود بپردازید.

2- استفاده از اپلیکیشن فیلیمو (نسخه اندروید تی وی): اگر تلویزیون شما مجهز به سیستم عامل اندروید است به دو روش می‌توانید فیلیمو را روی تلویزیون خود نصب کنید. یا با مراجعه به صفحه filimo.com/app یا با مراجعه به فروشگاه های نرم افزاری مانند گوگل پلی استور، بازار و نت استور. سپس به راحتی می‌توانید فیلیمو را جستجو و نصب کنید. با این کار همواره می‌توانید به راحتی و بدون هیچ کار اضافی هر لحظه به فیلیمو دسترسی داشته باشید.

هیچکدام؟! اگر به هر دلیل هیچ کدام از موارد بالا روی تلویزیون هوشمند شما قابل انجام نیست باز هم پیشنهاد ما اندروید باکس نت باکس است!

نحوه ورود به حساب کاربری فیلیمو روی تلویزیون و اندروید باکس

نحوه ورود کاربر به حساب کاربری در زمان استفاده از فیلیمو با استفاده روی موبایل و لپ تاپ کمی متفاوت است. با فرض اینکه اپلیکیشن‌های فیلیمو روی تلویزیون نصب هستند، مراحل را در ادامه شرح خواهیم دید.

ورود به فیلیمو روی تلویزیون و اندروید باکس

1 _ روی اپلیکیشن فیلیمو بزنید و آن را اجرا کنید!

فیلیمو روی تلویزیون و اندروید باکس

2 _ با ورود به اپلیکیشن فیلیمو روی تلویزیون، بخش ناحیه کاربری را خواهید دید. در همین بخش وارد قسمت «ورود و ثبت نام» شوید.

خرید اندروید باکس نت باکس + اشتراک سه ماهه فیلیمو

3 _ در مرحله بعد دستورالعملی را خواهید دید که برای ورود به فیلیمو روی تلویزیون (یا اندروید باکس متصل به آن) باید آن را انجام داد. همانطور که در تصویر زیر می‌بینید، بهتر است این مراحل را در موبایل یا لپتاپ انجام دهید. مراحل بعدی را روی موبایل نشان می‌دهیم.

4 _ مانند مراحل تصویر زیر با استفاده از مرورگر گوگل کروم (فایرفاکس یا سافاری) وارد آدرس www.filimo.com/activate شوید. سپس در تصویر بعد، کد اعتبارسنجی که در تصویر بالا پیشنهاد داده شده را وارد کنید تا فیلیمو دستگاه تلویزیون شما را بشناسد.

5 _ در مرحله بعد، فیلیمو از شما حساب کاربری‌تان را می‌خواهد. اگر از قبل حساب کاربری فیلیمو ندارید، مطابق تصاویر زیر روی گزینه ایجاد حساب کاربری بزنید. سپس شماره موبایل خود را وارد کنید تا یک کد برایتان ارسال شود. با وارد کردن کد 6 رقمی ارسالی، ورود به تلویزیون هم به طور خودکار انجام می‌شود.

6 _ در مرحله بعد می‌توانید با ورود به ناحیه کاربری و پروفایل خود، از وضعیت اشتراک در حساب کاربری‌تان مطلع شوید.

7 _ در صورتی که وضعیت اشتراک شما هم مانند تصویر بالا «اشتراک ندارید» است، باید از طریق سایت فیلیمو یا اپلیکیشن آن که روی موبایل نصب کرده‌اید اقدام به خرید اشتراک کنید.

نکته مهم: برای اینکه اشتراک فیلیمو هم روی موبایل و هم روی تلویزیون اعمال شود باید ورود به حساب کاربری روی هر دو دستگاه با یک شماره موبایل یکسان باشد. همچنین در نظر داشته باشید که یک حساب کاربری فیلیمو به طور همزمان فقط روی سه دستگاه (مثلا اندروید باکس، موبایل و لپتاپ) قابل استفاده است.

خرید اندروید باکس نت باکس + اشتراک سه ماهه فیلیمو

جمع بندی

در این مقاله با هم دیدیم که فیلیمو چیست و می‌تواند چه مزایایی برای ما داشته باشد. چه بخواهیم از موبایل یا لپ‌تاپ خود استفاده کنیم و چه بخواهیم در صفحه‌ی بزرگتر تلویزیون به تماشای محتوای مود علاقه‌مان بپردازیم، روش‌های زیادی برای لذت بردن از فیلم‌ها و سریال‌های فیلیمو وجود دارد. آرشیو فیلیمو هر روز بزرگ و بزرگ‌تر می‌شود و ما می‌توانیم حتی برخی فیلم‌های قدیمی که در کودکی از دیدن آن‌ها لذت برده بودیم را دوباره با همان دوبله‌های آشنا تماشا کنیم.

سوالات متداول درباره فیلیمو

مصرف اینترنت فیلیمو چقدر است؟

اولین نکته در مورد میزان مصرف فیلیمو این است که مصرف آن از اینترنت داخلی و در نتیجه نیم بها محاسبه می‌شود.
اگر بخواهید با کیفیت FullHD به تماشای فیلم بپردازید در هر ساعت 1400 مگابایت اینترنت ملی و به تبع نکته‌ی بالا 700 مگابایت از حجم اینترنت شما کم خواهد شد. این عدد برای کیفیت HD هم به ترتیب 1140 و 570 مگابایت خواهد بود.

آیا می‌توان از فیلیمو دانلود هم کرد؟

در اپلیکیشن‌های موبایل و دسکتاپ فیلیمو امکان دانلود فیلم و سریال هم وجود دارد اما در نسخه اندروید تی وی فیلیمو (روی تلویزیون) امکان دانلود وجود ندارد.

فیلیمو انیمیشن چیست؟

فیلیمو انیمیشن بخش انیمیشن فیلیمو است که در آن می‌توان بیش از 51000 عنوان انیمیشن مختلف را تماشا کرد.

فیلیمو روی نت باکس رایگان است؟

خیر. برای استفاده از محتوای اختصاصی فیلیمو روی نت باکس باید اشتراک خریداری کنید.

فیلیمو روی نت باکس نصب می‌شود؟

اپلیکیشن فیلیمو به صورت پیش فرض روی اندروید باکس های نت باکس نصب شده است. برای نصب مجدد هم می‌توان از فروشگاه نت استور اقدام به نصب کرد.

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران

5.0

علیرضا

16 اسفند 1402

سلام به ادمین محترم این سایت وزین و البته درجه یک. من اگه بخواهم بجای ورژن ۲.۵.۱ ورژن ۱.۹ را نصب کنم، میشه کمکم کنید؟ این ورژن آخر مرتبا هنگ میکنه و اذیت میکنه با سپاس فراوان

پدرام رزمجو

لینک دانلود اپلیکیشن اندروید تی وی فیلیمو ورژن 1.9.0 : لینک دانلود بعد از دانلود به دستگاه مقصد منتقل کنید و نصب رو انجام بدین. البته قبلش ورژن قبلی رو حذف کنید.

2.0

فردین

18 بهمن 1402

نسخه 2.5.1

پدرام رزمجو

تا جایی که اطلاع دارم، نسخه 2.5.1 آخرین نسخه ای هست که عرضه شده و تغییرات زیادی در روند پیاده سازی اپ وجود داشته. از تکنولوژی های جدیدتری استفاده شده. نیاز هست که همکاران ما در فیلیمو موارد زیادی رو بررسی کنن و بهینه سازی هایی انجام بدن که برای تمام نسخه های اندروید تی وی و سخت افزاری های موجود، بهینه بشه. احتمالا در آپدیت های بعدی نسخه روان تر و سبک تری از برنامه ارائه میشه. تا اون زمان پیشنهاد میدم نسخه های پایین تر رو استفاده کنید. 2.2.1 نسخه پایدار تری هست.

2.0

فردین

13 بهمن 1402

چرا هنگیه فیلیمو تو اندروید باکس پرایم

پدرام رزمجو

ممنون میشم ورژن فعلی برنامه ی فیلیمو که استفاده میکنید رو بفرمایید.

علی

25 آبان 1402

چرا در تلویزیون کیفیت 480 هست ولی بالاتر نیست

پدرام رزمجو

کیفیت محتوای فیلیمو در زمان پخش، نسبت به سرعت اینترنت تنظیم میشه. اگر سرعت کافی برای کیفیت های بالاتر رو داشته باشید، کیفیت پخش هم بالاتر خواهد رفت.