12 اپلیکیشن برتر برای تماشای فیلم و سریال روی تلویزیون (رایگان و اشتراکی)

در این مقاله می‌خواهیم 12 تا از بهترین اپلیکیشن های فیلم و سریال روی تلویزیون را معرفی کنیم. بعضی از این اپلیکیشن‌ها رایگان هستند و برخی نیاز به خرید اشتراک دارند. با معرفی هر کدام از اپلیکیشن‌ها رایگان و اشتراکی بودن آن‌ها را هم به شما خواهیم گفت و در نهایت هم یک جدول از قیمت اشتراک اپلیکیشن‌هایی که پولی هستند درست کرده‌ایم تا بتوانید همه را کنار هم ببینید و مقایسه کنید.

دانلود یا استریم: چرا باید از اپلیکیشن‌ها برای تماشای فیلم و سریال روی تلویزیون استفاده کنیم؟

زمانه‌ی دانلود فیلم و سپس تماشای آن در حال به پایان رسیدن است. وقتی که شبکه‌ی HBO‌ هم از فرمت کابلی فاصله گرفته و یک شبکه استریمینگ به نام HBO Max تاسیس کرده، یعنی زمان تغییر فرارسیده.

اصلا وقتی که اپلیکیشن‌های استریم وجود دارند چرا باید دانلود کرد؟ البته که در این میان افرادی هستند که هنوز هم دانلود کردن و حس مالکیت بر محتوا را به استریم ترجیح می‌دهند ولی خب همه این‌گونه نیستند. (اصلا هم به خودم اشاره نمی‌کنم)

برای گروهی که با استریم فیلم و سریال راحت‌تر هستند، گزینه‌های مختلفی وجود دارند و گاهی انتخاب بهترین گزینه از میان آن‌ها کمی سخت است. پس ما این مقاله را نوشتیم که اپلیکیشن‌های مختلف و نقاط ضعف و قوت آن‌ها را به شما بگوییم. در نهایت انتخاب با شماست که از کدام یک استفاده کنید.

بهترین اپلیکیشن های فیلم و سریال روی تلویزیون

در ادامه بهترین اپلیکیشن‌هایی که برای تماشای فیلم و سریال روی تلویزیون در ایران وجود دارند را به شما معرفی خواهیم کرد. هنگام معرفی هر اپلیکیشن این که استفاده از آن رایگان است یا خیر و این که امکان دسترسی به فیلم و سریال ایرانی روی آن وجود دارد را برایتان مشخص کرده‌ایم:

1- اپلیکیشن فیلیمو:

نوع اشتراک: پولی

نوع محتوا: ایرانی و خارجی (دارای برخی محتواهای اختصاصی)

اپلیکیشن فیلیمو نیازی به معرفی خاصی ندارد و تقریبا همه آن را می‌شناسند. فیلیمو کار خودش را در سال 1394 شروع کرد و بعدها توانست با ساخت محتواهای اختصاصی مانند جیران، یاغی و … خودش را سر زبان‌ها بیندازد و به رقیبی برای صدا و سیمای ایران تبدیل شود.

سرویس فیلیمو از نوع اشتراک پولی است و هزینه اشتراک ماهانه آن در حال حاضر 98 هزار تومان برای کاربران جدید و 122 هزار تومان برای بقیه‌ی کاربران است. البته هنگام استفاده از اینترنت ایرانسل نیازی به خرید اشتراک وجود ندارد.

اپلیکیشن فیلیمو روی تلویزیون از بهترین اپلیکیشن های فیلم و سریال
اپلیکیشن فیلیمو روی تلویزیون از بهترین اپلیکیشن های فیلم و سریال

از نقاط قوت فیلیمو می‌توان به آرشیو نسبتا کامل از فیلم و سریال‌های ایرانی و خارجی اشاره کرد. همچنین فیلیمو برخی محتواهای انحصاری مانند سریال یاغی هم تولید می‌کند که در دیگر پلتفرم‌ها به آن‌ها دسترسی نخواهید داشت. 

مهم‌ترین نقطه‌ی ضعف فیلیمو بدون شک قیمت نسبتا بالای اشتراک آن است. برای آشنایی بیشتر با فیلیمو می‌توانید نگاهی به مقاله زیر بیندازید:

فیلیمو روی تلویزیون هوشمند و معمولی

2- اپلیکیشن فیلم لند:

نوع اشتراک: رایگان

نوع محتوا: خارجی

اپلیکیشن فیلم لند، اپ اختصاصی پخش فیلم و سریال خارجی نت باکس است و تنها روی اندروید باکس‌های نت باکس قابل‌دسترسی است. از آن‌جایی که این اپلیکیشن از ابتدا برای کار روی تلویزیون طراحی شده است عملکرد خوبی با استفاده از ریموت کنترل دارد و از بهترین اپلیکیشن‌ها برای تماشای فیلم و سریال روی تلویزیون است.

برای استفاده از فیلم لند نیازی به خرید اشتراک وجود ندارد و با داشتن یک نت باکس می‌توان به راحتی از آن استفاده کرد. محتواهای روی فیلم لند تنها فیلم و سریال خارجی هستند. بیشتر این محتواها با زبان اصلی در دسترس هستند و برای تماشا می‌توان به راحتی از زیرنویس فارسی استفاده کرد. 

اپلیکیشن فیلم لند روی تلویزیون
اپلیکیشن فیلم لند روی تلویزیون

از نقاط قوت فیلم لند می‌توان به رایگان بودن آن و آرشیو خوب آن اشاره کرد که روزبه‌روز بهتر می‌شود.

برای آشنایی بیشتر با فیلم لند می‌توانید سری به مقاله معرفی اپلیکیشن فیلم لند آن بیندازید. اپلیکیشن فیلم لند به صورت اختصاصی روی دستگاه‌های نت باکس عرضه می‌شود.

اندروید باکس نت باکس مدل شاین اس

اندروید باکس نت باکس مدل شاین اس

بررسی محصول

3- اپلیکیشن نماوا:

نوع اشتراک: پولی

نوع محتوا: ایرانی و خارجی (دارای برخی محتواهای اختصاصی)

اپلیکیشن نماوا را می‌توان قوی‌ترین رقیب مستقیم فیلیمو بین پلتفرم‌های VOD ایرانی به شما آورد. نماوا هم سابقه‌ای مشابه فیلیمو دارد و توانسته با تولید برخی محتواهای اختصاصی مانند مجموعه‌ی مهمونی جای خودش را در بازار محکم کند و یکی از بهترین اپلیکیشن های فیلم و سریال روی تلویزیون است.

سرویس نماوا از نوع اشتراک پولی است و هزینه اشتراک ماهانه آن در حال حاضر 95 هزار تومان برای کاربران جدید و 119 هزار تومان برای بقیه‌ی کاربران است. ترافیک اینترنت نماوا هم در صورت استفاده از اینترنت شاتل رایگان و با دیگر اپراتورها نیم‌بها محاسبه می‌شود. 

اپلیکیشن نماوا روی تلویزیون
اپلیکیشن نماوا روی تلویزیون

از نقاط قوت نماوا هم آرشیو خوب آن است. مخصوصا اگر بخواهید فیلم یا سریالی ایرانی تماشا کنید. این اپلیکیشن رابط کاربری مناسبی هم دارد و تجربه خوبی برای شما می‌سازد. 

برای آشنایی بیشتر با اپلیکیشن نماوا و نحوه استفاده از آن روی تلویزیون هم می‌توانید مقاله زیر را بخوانید:

نماوا روی تلویزیون‌های هوشمند و معمولی

4- اپلیکیشن 30نما:

نوع اشتراک: پولی

نوع محتوا: خارجی

اپلیکیشن 30نما بر پایه‌ی سایت 30نما ساخته شده است. سایت 30نما یکی از سایت‌های قدیمی دانلود فیلم و سریال خارجی است. این سایت از چند سال پیش امکان استریم محتوا را به سایتش اضافه کرد و حدود سه سال است که اپلیکیشن مخصوصش را هم برای پلتفرم‌های مختلف عرضه کرده است.

اپلیکیشن 30نما روی تلویزیون
اپلیکیشن 30نما روی تلویزیون

سرویس 30نما از نوع اشتراک پولی است و هزینه‌ی ماهانه‌ی آن 133 هزار تومان است. در حال حاضر نمی‌توان تمام محتواهای آن را به طور مستقیم استریم کرد، ولی تعداد این محتواها روزبه‌روز بیشتر می‌شود.

برای آشنایی کامل‌تر با امکانات اپلیکیشن 30نما می‌توانید مقاله زیر را بخوانید:

30نما روی تلویزیون و اندروید باکس

5- اپلیکیشن فیلم نت:

نوع اشتراک: پولی

نوع محتوا: ایرانی و خارجی

پلتفرم فیلم نت هم مانند فیلیمو و نماوا یک VOD ایرانی است که کار خود را کمی بعدتر از این دو شروع کرده است. فیلم نت با تبلیغات مناسب و صد البته محتواهای اختصاصی مانند سریال پوست شیر که کیفیت مناسبی داشته‌اند و توانسته‌اند به بحث روزمره مردم تبدیل شوند، خودش را به سطح دیگر پلتفرم‌ها نزدیک کند.

سرویس فیلم نت هم محتواهای ایرانی و هم محتواهای خارجی را پخش می‌کند و میزان قابل توجهی محتواهای اختصاصی هم دارد که فقط در فیلم نت می‌توان تماشا کرد. بعلاوه برخی از دوبله‌های فیلم نت هم اختصاصی است.

اپلیکیشن فیلم نت روی تلویزیون
اپلیکیشن فیلم نت روی تلویزیون

از نقاط قوت فیلم نت به محتواهای اختصاصی آن و اپلیکیشن خوب اندروید تی وی که سرعت و طراحی خوبی دارد می‌توان اشاره کرد. به همین خاطر فیلم نت هم یکی از بهترین اپلیکیشن‌ها برای تماشای فیلم و سریال روی تلویزیون است.

اگر می‌خواهید بیشتر با فیلم نت و نحوه استفاده از آن روی تلویزیون آشنا شوید نگاهی به مقاله زیر بیندازید:

فیلم نت روی تلویزیون‌های هوشمند و غیرهوشمند

6- اپلیکیشن تماشاخونه:

نوع اشتراک: رایگان

نوع محتوا: ایرانی و خارجی (همچنین دارای محتواهای اختصاصی)

با این که پلتفرم تماشاخونه مدتی است که کار خود را در میان VODهای ایرانی شروع کرده است، ولی به تازگی و با تبلیغاتی که انجام داده بیشتر سر زبان‌ها افتاده است. تماشاخونه به تازگی مدل درآمدی خود را عوض کرده است و برای استفاده از آن نیاز به خرید اشتراک وجود ندارد. تماشای محتوای آن برای همه رایگان است و فقط هنگام تماشا با تبلیغ‌های کوچکی قبل و بعد از تماشای فیلم و سریال مواجه خواهید شد.

اپلیکیشن تماشاخونه روی تلویزیون
اپلیکیشن تماشاخونه روی تلویزیون

یکی از نقاط قوت تماشاخونه در محتواهای اختصاصی است که می‌سازد و منتشر می‌کند. از سریال‌هایی مانند آمستردام تا شوهایی مانند ضد. از طرفی تماشاخونه اپلیکیشن تلویزیون خوبی دارد و رابط کاربری آن طراحی مناسبی دارد. 

روی تماشاخونه هم به محتواهای خارجی و هم به محتواهای ایرانی مانند فیلم و سریال دسترسی دسترسی خواهید داشت. روی تماشاخونه امکان تماشای زنده شبکه‌های سه و ورزش هم وجود دارد.

7- اپلیکیشن گپ فیلم:

نوع اشتراک: پولی

نوع محتوا: خارجی (شامل محتواهای ایرانی صدا و سیما)

گپ فیلم هم جز یکی از سرویس‌های خوب دانلود و تماشای آنلاین فیلم و سریال خارجی است. این سرویس آرشیو خوبی دارد و از ویژگی‌های خوب آن داشتن دوبله‌های اختصاصی و باکیفیت است. 

رابط کاربری گپ فیلم طراحی مناسبی دارد  و برای استفاده راحت روی تلویزیون به خوبی بهینه شده است. 

اپلیکیشن گپ فیلم روی تلویزیون
اپلیکیشن گپ فیلم روی تلویزیون

علاوه بر محتواهای خارجی، در گپ فیلم برخی از برنامه‌ها و سریال‌های تلویزیون مانند هوش سیاه و پایتخت را هم تماشا کنید.

یکی دیگر از مزایای گپ فیلم نسبت به رقبایش قیمت مناسب‌تر اشتراک آن است که آنرا به گزینه خوبی در مقایسه با رقیبانش تبدیل می‌کند.

8- اپلیکیشن لنز:

نوع اشتراک: پولی

نوع محتوا: خارجی (شامل محتواهای ایرانی صدا و سیما)

لنز سرویس تلویزیون اینترنتی ایرانسل است. این سرویس ابتدا کار خودش را به صورت اختصاصی برای کاربران ایرانسل شروع کرد ولی بعدها امکان استفاده از آن برای دیگر کاربران هم فراهم شد. 

متاسفانه اپلیکیشن اندروید تی وی لنز کیفیت جالبی ندارد. رابط کاربری این اپلیکیشن در مقایسه با دیگر اپلیکیشن‌های این لیست بسیار ضعیف‌تر است. البته که آرشیو این اپلیکیشن هم خیلی کامل نیست.

اپلیکیشن لنز روی تلویزیون
اپلیکیشن لنز روی تلویزیون

البته اپلیکیشن لنز به شما اجازه می‌دهد شبکه‌های تلویزیون را به صورت زنده تماشا کنید و به رادیو گوش دهید.

9- اپلیکیشن مووی جوان:

نوع اشتراک: پولی

نوع محتوا: خارجی

اپلیکیشن مووی جوان یک آرشیو نسبتا خوب از فیلم و سریال‌های خارجی دارد و اگر دنبال فیلم و سریالی باشید احتمالا بتوانید آن را در مووی جوان پیدا کنید. برای استفاده از مووی جوان نیاز به خرید اشتراک آن خواهید داشت و  استفاده از آن رایگان نیست.

اپلیکیشن مووی جوان روی تلویزیون
اپلیکیشن مووی جوان روی تلویزیون

یکی از نقاط قوت مووی جوان در این است که هنگام تماشای هر فیلم و سریال امکان انتخاب از میان کیفیت‌های مختلف آن اثر وجود دارد و بسته به کیفیت اینترنت می‌توانید هر کدام را که خواستید انتخاب و تماشا کنید. 

اپلیکیشن مووی جوان کیفیت خیلی بالایی ندارد ولی مشکل خاصی هم ندارد و می‌توانید از آن استفاده کنید.

مقاله مرتبط: مووی جوان برای تلویزیون

10- اپلیکیشن زرفیلم:

نوع اشتراک: پولی

نوع محتوا: خارجی

دهمین اپلیکیشنی که در این لیست به شما معرفی خواهیم کرد اپلیکیشن زرفیلم است. این اپلیکیشن هم براساس سایت زرفیلم کار می‌کند.

آرشیو زرفیلم وضعیت خوبی دارد و می‌توان تنوع بالایی از فیلم و سریال‌های خارجی را روی آن پیدا کرد. همچنین اپلیکیشن تلویزیون زرفیلم رابط کاربری مناسبی دارد و کار با آن لذت‌بخش است.

اپلیکیشن زرفیلم روی تلویزیون
اپلیکیشن زرفیلم روی تلویزیون

از نقاط قوت زرفیلم می‌توان به داشتن دوبله فارسی روی برخی از فیلم‌ها و سریال‌ها اشاره کرد. برای استفاده از زرفیلم هم نیاز دارید که اشتراک آن را خریداری کنید. البته اشتراک زرفیلم قیمت مناسبی دارد.

11- اپلیکیشن مای موویز

نوع اشتراک: پولی

نوع محتوا: خارجی

وبسایت مای موویز یکی از سایت‌های دانلود فیلم و سریال باکیفیت ایرانی است که به‌خصوص به داشتن دوبله‌های اختصاصی با کیفیت بالا برای فیلم و سریال‌ها شناخته می‌شود. به خاطر داشتن دوبله‌های باکیفیت، کاربران ایرانیِ بسیاری برای تماشای فیلم و سریال روی تلویزیون، استفاده از مای موویز را به دیگر اپلیکیشن ترجیح می‌دهند.

اپلیکیشن تلویزیون مای موویز هم کیفیت مناسبی دارد و استفاده از آن روی لذت‌بخش و نسبتا راحت است. رابط کاربری این اپلیکیشن به صورت مناسبی برای تلویزیون و کار با ریموت کنترل بهینه شده است و مشکل چندانی هنگام کار با آن نخواهید داشت.

اپلیکیشن مای موویز روی تلویزیون
اپلیکیشن مای موویز روی تلویزیون

مهم‌ترین نقطه قوت مای موویز همان گونه که بالاتر هم به آن اشاره کردیم داشتن دوبله‌های اختصاصی برای بسیاری از فیلم و سریال‌هاست. البته انتظار نداشته باشید که تمام فیلم و سریال‌ها دوبله شده باشند.

از نقاط ضعف مای موویز هم می‌توان به کامل نبودن آرشیو فیلم و سریال‌های قدیمی‌تر اشاره کرد که البته بستگی به شما دارد که آیا محتواهای قدیمی مورد علاقه شما است یا اصلا این محتواها را تماشا نمی‌کنید.

12- اپلیکیشن ببین:

نوع اشتراک: رایگان

نوع محتوا: ایرانی و خارجی

اپلیکیشن فیلم و سریال ببین، آخرین سرویس برای تماشای فیلم و سریال روی تلویزیون است که در این مقاله به شما معرفی خواهیم کرد. این اپلیکیشن نسبت به دیگر سرویس‌ها تازه‌کارتر است ولی کیفیت نسبتا خوبی دارد، مخصوصا با توجه به این که استفاده از آن رایگان است و نیاز به خرید اشتراک ندارد.

اپلیکیشن ببین روی تلویزیون
اپلیکیشن ببین روی تلویزیون

مهم‌ترین نقطه قوت ببین که آن را به یکی از بهترین اپلیکیشن های فیلم و سریال روی تلویزیون تبدیل می‌کند رایگان بودن آن و داشتن تعدادی از فیلم و سریال‌های ایرانی خوب است.

از نقاط ضعف اپلیکیشن ببین هم می‌توان به رابط کاربری نسبتا قدیمی آن اشاره کرد.

در جدول زیر می‌توانید لیستی از قیمت اشتراک اپلیکیشن‌های مختلف و نوع محتوای هر کدام را می‌توانید ببینید.

جدول قیمت‌های اشتراک اپلیکیشن‌های مختلف تماشای فیلم و سریال روی تلویزیون
جدول قیمت‌های اشتراک اپلیکیشن‌های مختلف تماشای فیلم و سریال روی تلویزیون

جمع بندی مقاله بهترین اپلیکیشن‌های فیلم و سریال روی تلویزیون

در این مقاله 12 تا از بهترین اپلیکیشن‌های فیلم و سریال روی تلویزیون را با نقاط قوت و ضعف هر کدام به شما معرفی کردیم. حال تصمیم با شماست که برای تماشای فیلم از کدام یک استفاده کنید.

اگر دنبال جایی هستید که بتوانید از هر کدام از این اپلیکیشن‌ها که خواستید و آن‌ها را امتحان کنید، می‌توانید از نت باکس استفاده کنید. با استفاده از استور اختصاصی نت باکس یعنی نت استور به راحتی می‌توانید هر کدام از اپلیکیشن‌ها را که دوست داشتید نصب و استفاده کنید.

سوالات متداول

بهترین اپلیکیشن‌ها برای تماشای فیلم و سریال روی تلویزیون کدامند؟

برای تماشای فیلم و سریال ایرانی می‌توانید از اپلیکیشن‌هایی همچون فیلیمو، نماوا و تماشاخونه و برای تماشای فیلم و سریال‌های خارجی می‌توانید از اپلیکیشن‌هایی مانند 30نما، گپ‌فیلم و مووی جوان استفاده کنید.

بهترین اپلیکیشن رایگان تماشای فیلم و سریال روی تلویزیون کدام است؟

اپلیکیشن فیلم لند بهترین اپلیکیشن رایگان برای تماشای فیلم و سریال خارجی روی تلویزیون است. برای تماشای رایگان فیلم و سریال ایرانی هم می‌توانید از اپلیکیشن تماشاخونه استفاده کنید.

چگونه می‌توانم از اپلیکیشن‌ها برای تماشای فیلم و سریال روی تلویزیون معمولی استفاده کنم؟

برای این کار لازم است یک اندروید باکس به تلویزیون خود نصب کنید و اپلیکیشن مورد نظرتان را روی آن نصب کنید.

کدام اپلیکیشن فیلم و سریال تلویزیون گران‌ترین و کدامیک ارزان‌ترین قیمت اشتراک را دارد؟

در بین اپ‌هایی که محتوای ایرانی و خارجی دارند فیلیمو گران‌ترین است و تماشاخونه رایگان است. در اپ‌هایی که تنها محتوای خارجی دارند 30نما گران‌ترین است و استفاده از فیلم لند رایگان است.

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران

3.0

محمدقاسمی ولاشانی

16 فروردین 1403

این اپلیکیشن فیلیمنو که شما ازان تعریفمیکنید من اشتراکشراخریدم ولی وقتی وارد ان میشوم که فیلم تماشا کنم بااینکه اشتراک خریده ام فیلم رابازنمیکند ودوباره ازمن تقاضای خرید اشتراک میکند من نمیدانم چگونه انها اینطوری کلاه بریداری میکنند ازشما تقاضا دارم این دیدگاه مرابه انها منتقیل کنید

5.0

hooshmand

23 اسفند 1402

نرم افزار روبی باکس و پیب باکس هم عالیست peep box

5.0

امیر

7 بهمن 1402

سلام وقت بخیر چرا سایت و اپلیکیشن های رایگان رو معرفی نمیکنید؟ https://filmo.ir

3.0

911****93

29 آبان 1402

من هنوز شروع نکرده دستگاه کار نمیکنه شب هم به صورت چت کسی جوابگو نیست فعلا نصف امتیاز میدم تا بعد

پدرام رزمجو

عذر میخوام بابت تجربه ناخوشایندی که داشتین. پشتیبانی خدمتتون تماس میگیرن. تا جایی که پیگیری کردیم، مورد مربوط به کابل AV هست که برای انتقال تصویر ازش استفاده می کنید. این کابل ها یک استانداردی دارن که متاسفانه نسخه های غیر استاندارد زیادی هم در بازار وجود داره و احتمالا کابلی که تخیه کردین از همین دسته هست. همکاران در پشتیبانی راهنماییتون میکنن که کابل مناسب رو خریداری کنید.

saeeid

28 مهر 1402

سلام عالی یکی از اساسی ترین مشکلات برخی از این سایت ها سانسور هست مثله فیلیمو که یه سری سانسور های کاملا بچه گانه انجام میدهند

ناهید روزمه

سلام ممنون از نظر و دیدگاهتون