راهنمای کامل نصب 30نما روی تلویزیون و اندروید باکس

اپلیکیشن و وب‌سایت 30نما یکی از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین سرویس‌های تماشا و دانلود فیلم و سریال خارجی در ایران است. در این مقاله می‌خواهیم ابتدا این وب‌سایت و سرویس‌های آن را معرفی کنیم و سپس با روش‌های تماشای 30نما روی تلویزیون و اندروید باکس به صورت کامل آشنا شویم.

تماشای فیلم و سریال روی تلویزیون

تا ده بیست سال پیش تماشای تلویزیون برای خیلی از افراد کافی بود. آن زمان اینترنت گستردگی امروز را نداشت و ما هم خیلی خبری از اتفاقاتی که در دنیا می‌افتاد نداشتیم. نمی‌دانستیم چه فیلم‌هایی صدرنشین باکس آفیس هستند، چه فیلم‌هایی نمرات بالاتری از منتقدان دریافت کرده‌اند و چه سریال‌هایی پربیننده هستند. 

معمولا تنها زمان و مکانی که در آن می‌توانستیم فیلم یا سریال جدید ببینیم عید نوروز و گاهی اوقات هم آخر هفته‌ها بود. با آمدن عید نوروز می‌توانستیم چندین فیلم جدید که معمولا هم واقعا همان سال منتشر می‌شدند را با دوبله ببینیم.

تماشای فیلم و سریال روی تلویزیون‌های قدیمی

ولی این دوران هم گذشت و رسیدیم به زمانی که اینترنت شروع به تاثیرگذاشتن روی همه‌ی جنبه‌های زندگی‌مان کرد. کم‌کم فهمیدیم که فیلم و سریال یکی از بزرگ‌ترین سرگرمی‌های دنیاست. با رشد این آگاهی سایت‌های دانلود فیلم و سریال که در سال‌های قبل به صورت محدود‌تری فعالیت می‌کردند شروع به رشد کردند.

با ادامه این روند و در سال‌های بعد هم سرویس‌های ایرانی مانند فیلیمو و نماوا شروع به کار کردند. البته که این اتفاق باعث شد ایرانیانی که تماشاگران معمولی‌تر تلویزیون بودند بفهمند خارج از دنیای صدا و سیما هم می‌توان سرگرمی‌های خوبی پیدا کرد.

این روزها کیفیت تولیدات صدا و سیما و محتواهایی که پخش می‌کند به حدی پایین آمده است که پرطرفدارترین محتواها همچنان سریال‌هایی است که بیش از 10 سال پیش تولید شده‌اند و مردم تکرار آن‌ها را در آی‌فیلم تماشا می‌کنند.

اما یکی از سایت‌های دانلود که در این میان توانست جای خود را کم‌کم محکم کند و به کار خود ادامه دهد سایت 30نما بود. در ادامه بیشتر به این سایت و راهی که طی کرده است نگاه می‌کنیم.

وب‌سایت 30نما چه ویژگی‌هایی دارد؟

30نما یک وب‌سایت و سرویس دانلود فیلم و سریال خارجی است. اگرچه 30نما قدمتی به اندازه برخی از قدیمی‌ترین سایت‌های دانلود فیلم و سریال ندارد، ولی توانسته در سال‌های اخیر زنده بماند و با توسعه محصولات دیجیتالش بیشتر از قبل به کاربرانش نزدیک شود.

30نما تا همین چند سال پیش یک وب‌سایت رایگان بود که برای استفاده از آن تنها نیاز به ساخت یک حساب کاربری وجود داشت، اما بعدها به علت افزایش هزینه‌ها به حالت اشتراکی تغییر وضعیت داد.

این سرویس همواره یکی از کامل‌ترین آرشیو‌های فیلم و سریال خارجی را داشته است.

وب‌سایت 30نما
وب‌سایت 30نما

چه عواملی 30نما را از سرویس‌های مشابه جدا می‌کند؟

چندین عامل وجود دارند که 30نما را از سرویس‌های مشابهش جدا می‌کنند که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

1- اپلیکیشن اختصاصی برای پلتفرم‌های مختلف

یکی از بهترین کارهایی که 30نما برای افزایش تعداد کاربران و راحتی آن‌ها انجام داد ساخت اپلیکیشن بود. در زمانی که فرهنگ دانلود فیلم به تدریج در حال کم‌رنگ‌شدن بود، 30نما با ساخت این اپلیکیشن‌ها به استقبال این حرکت جدید رفت. 

با این اپلیکیشن‌ها دیگر مهم نبود کاربر در چه پلتفرمی باشد، چه لپ‌تاپ، چه گوشی و چه تلویزیون. او می‌توانست به راحتی با نصب اپلیکیشن 30نما، فیلم و سریال مورد علاقه‌اش را بدون نیاز به دانلود، استریم کند.

30نما تاکنون اپلیکیشن‌هایش را برای سیستم عامل‌های زیر منتشر کرده است:

  • ویندوز
  • لینوکس و مک
  • اندروید
  • اندروید تی وی

با استفاده از نسخه‌ی اندروید تی وی 30نما می‌توان روی تلویزیون و یا اندروید باکس از سرویس 30نما استفاده کرد و فیلم و سریال تماشا کرد.

2- اضافه کردن قابلیت استریم فیلم و سریال

یکی دیگر از کارهایی که 30نما انجام داد اضافه کردن قابلیت استریم فیلم‌ها بود. با این قابلیت دیگر نیازی به دانلود یک فیلم نیست و در لحظه می‌توان فیلم یا سریال مورد نظر را تماشا کرد. البته قابلیت استریم برای تمام محتواهای 30نما موجود نیست، ولی تعداد این محتواها روزبه‌روز بیشتر می‌شود.

3- آرشیو کامل و جامع

همان‌طور که بالا هم اشاره کردیم، عاملی که همواره 30نما را از رقبایش جدا می‌کرده آرشیو بسیار کامل آن است. فرقی ندارد به دنبال تماشای یک سریال باشید که دیروز منتشر شده یا فیلمی از دهه‌ی 60، هر دوی آن‌ها را می‌توانید روی 30نما تماشا کنید.

4- قیمت اشتراک مناسب

30نما تا همین چند سال پیش به صورت رایگان کار می‌کرد. اما در سال‌های اخیر به علت افزایش هزینه‌هایی که برای کسب و کار بوجود آمده است این سرویس هم به مدل اشتراکی روی آورده است.

البته مزیت 30نما به دیگر رقیبانش این است که قیمت مناسب‌تری دارد و این موضوع در کنار دیگر ویژگی‌هایش باعث می‌شود جذابیت پیشنهادش بالاتر برود.

چگونه می‌توان روی تلویزیون یا اندروید باکس، 30نما تماشا کرد؟

برای تماشای 30نما روی تلویزیون یا اندروید باکس دو روش کلی وجود دارد که بسته به علاقه و امکاناتی که در اختیار دارید می‌توانید از یکی استفاده کنید:

اپلیکیشن 30نما روی تلویزیون و اندروید باکس نت باکس
اپلیکیشن 30نما روی اندروید باکس نت باکس

روش اول: استفاده از مرورگر روی تلویزیون و اندروید باکس

روش اولِ استفاده از 30نما روی تلویزیون و اندروید باکس، وارد شدن به سایت 30نما با یک مرورگر روی تلویزیون یا اندروید باکس است. با رفتن به سایت و سپس ورود به حساب کاربری خود، هم می‌توانید آنلاین فیلم ببینید و هم می‌توانید با یک اپلیکیشن مدیریت فایل از آن دانلود کنید.

مشکل اینجاست که حتی اگر اندکی هم روی تلویزیون یا اندروید باکس با مرورگرها کار کرده باشید، می‌دانید که تجربه‌ی چندان دلپذیری در انتظار شما نخواهد بود. البته این ربطی به 30نما ندارد و به خاطر ضعف ذاتی مرورگرها روی این پلتفرم‌هاست.

ولی اگر خواستید این کار را انجام دهید ما در مقاله زیر بهترین مرورگرهایی که برای استفاده وجود دارند را به شما معرفی کرده‌ایم:

بهترین مرورگرها برای تلویزیون هوشمند و اندروید باکس

این روش را ما خیلی توصیه نمی‌کنیم، چون روش بسیار راحت‌تر استفاده از اپلیکیشن هم وجود دارد.

روش دوم: استفاده از اپلیکیشن 30نما روی تلویزیون هوشمند و اندروید باکس

اپلیکیشن‌های 30نما روی هر پلتفرمی که باشید بهترین تجربه از 30نما را در اختیار شما می‌گذارند. خبر خوب این است که اپلیکیشن 30نما برای اندروید تی وی هم منتشر شده و از قضا کیفیت بسیار خوبی هم دارد. 

از این رو به نظر ما بهترین روش تماشای 30نما روی تلویزیون و اندروید باکس استفاده از اپلیکیشن 30نما روی اندروید تی وی است.

رابط کاربری اپلیکیشن 30نما روی تلویزیون و اندروید باکس
اپلیکیشن 30نما روی تلویزیون و اندروید باکس

نت باکس، راحت‌ترین روش تماشای 30نما روی تلویزیون

اندروید باکس‌های نت باکس یکی از بهترین اندروید باکس‌های بازار ایران هستند که دارای سرویس‌های اختصاصی و رایگان زیادی مانند فیلم لند، موزیک لند و نت استور هستند و علاوه بر این اپلیکیشن‌ها، به لانچر اختصاصی نت باکس(NetUI) هم مجهز هستند.

یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های نت باکس برای کاربران ایرانی، راحتی در استفاده برای آن‌هاست. با نت باکس دیگر حتی نیازی به دانلود هم نخواهید داشت، تنها کافی است فروشگاه نت استور را باز کنید و اپلیکیشن 30نما را مستقیما روی دستگاه خود نصب کنید. بعد از آن می‌توانید به راحتی از 30نما روی تلویزیون خود استفاده کنید و لذت ببرید. برای آشنایی بیشتر با نت باکس و امکانات آن می‌توانید سری به صفحه‌ی زیر بزنید:

نت باکس چیست و چه تفاوتی با دیگر اندروید باکس‌ها دارد؟

سوالات متداول

30نما چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

30نما یک وب‌سایت و سرویس دانلود فیلم و سریال خارجی است. از ویژگی‌های اصلی این وب‌سایت می‌توان به آرشیو بسیار کامل و داشتن اپلیکیشن‌های اختصاصی برای اندروید، اندروید تی وی و دسکتاپ اشاره کرد.

چگونه می‌توانم روی تلویزیون 30نما تماشا کنم؟

برای تماشای 30نما روی تلویزیون دو روش وجود دارد:
1- باز کردن وب‌سایت 30نما روی تلویزیون با استفاده از مرورگر
2- نصب اپلیکیشن 30نما روی تلویزیون و یا اندروید باکس و تماشا روی آن

راحت‌ترین روش تماشای 30نما روی تلویزیون چیست؟

راحت‌ترین روش تماشای 30نما استفاده از اپلیکیشن آن روی تلویزیون است. اگر تلویزیون شما هوشمند نیست می‌توانید برای نصب اپلیکیشن از یک اندروید باکس استفاده کنید.

ثبت دیدگاه